Google spustil nový indexovací engine pro lepší vyhledávání

0

Internetová jednička si chce nadále pojistit svou pozici v žebříčku. Pomoci jí v tom má nový indexovací engine Caffeine, který už přes rok testuje. Podrobnosti algoritmů Google samozřejmě nezvěřejní, aby tím nepomohl Bingu nebo jiné konkurenci.

Indexování ale prý bylo potřeba vyměnit, starý systém už nelze nadále udržovat a aktualizovat. Zpracování požadavků totiž probíhalo v několika vrstvách, kdy každá používala vlastních obměňovacích cyklů, takže narůstalo zpoždění mezi dobou, kdy stránka na webu byla zapsána do indexu a kdy se skutečně objevila ve výsledcích.

Starého psa novým kouskům nenaučíš, zdroj: Google blog

Caffeine má indexovat průběžně, takže nové záznam se do databáze zapisují rychleji a dříve se taky dostanou k uživatelům. To je podstatné především pro zpracování příspěvků ze sociálních sítí a blogů v reálném čase. Google tvrdí, že výsledky jsou nyní o 50 % aktuálnější než dříve. Zapracovalo se také na množství indexovaných stránek a jejich řazení podle relevance. A kontrolní otázka: jestlipak víte, jakou má taková vyhledávací databáze velikost? Asi 100 milionů gigabajtů a každý den přibývají stovky až tisíce dalších.

Zdroj: Google blog

Ohodnoťte tento článek!