Google spustil nový webový chat. Nic neumí a bez mobilu stejně nefunguje

0
Google Allo

Google před rokem uvedl dva nové kecálky Allo a Duo, které měly ambice u běžných uživatelů nahradit nejen Hangouts, ale třeba i Facebook Messenger, WhatsApp nebo Viber. Obě nové služby nevyžadovaly účet u Googlu, ale byly závislé pouze na telefonním čísle. A také telefonu, protože webová verze jim zcela chyběla.

To se teď mění. Allo určené pro textový chat (Duo je pro videotelefonování) nově funguje i na počítači, stačí navštívit web allo.google.com/web. Google má bohužel několik požadavků.

  • Webová verze funguje jen v prohlížeči Chrome.
  • Stejně jako u webového WhatsAppu nejde o samostatnou službu, ale jen rozhraní, které na počítači zpřístupní službu z mobilu. Na něm tedy musí být Allo nainstalované a spuštěné.
  • Webová verze se s mobilem spáruje pomocí QR kódu a to zatím funguje jen na Androidu, nikoliv iOS.
  • A i když se vám podaří přes všechny tyto komplikace Allo na počítači zprovoznit, stejně tam nebudou všechny funkce jako na mobilu. Nelze začít konverzaci s člověkem, který ještě není v adresáři. Kontakty nelze blokovat. Nenajdete tam notifikace ani nastavení soukromí. Nelze přidávat/odebírat členy ve skupinách apod.

Otázkou také je, jestli na Allu nějaké kontakty vůbec najdete. Hangouts jsou podle statistik Obchodu Play nainstalovány na více než miliardě zařízení (z části kvůli tomu, že to výrobci museli předinstalovat). Allo je zařazeno v kategorii 10 až 50 milionů instalací. Duo je na tom o řád lépe, má 100 až 500 milionů instalací.

Ohodnoťte tento článek!