Google spustil YouTube pro děti. Zatím bohužel jen v USA

0

Týden stará šeptanda se potvrdila. Google skutečně uvedl službu YouTube Kids, video síť zaměřenou na děti. Dostupná je coby aplikace pro Android a iOS, zatím však pouze v USA. Google nicméně mluví o potřebách rodičů na celém světě, takže není otázkou jestli, ale kdy se služba objeví i jinde.

YouTube Kids cílí na děti po formální i obsahové stránce. Aplikace je maximálně jednoduchá. Používá velké dlaždice s videi, velká tlačítka a spoléhá se na hlasové vyhledávání, aby s ní mohly pracovat i malé děti, které ještě neumí číst a psát. Rodiče mohou dále nastavit časový limit, jak dlouho může dítě videa sledovat, vypnout jim zvuk, případně také zablokovat vyhledávání, aby se děti dostaly jen k videím na hlavní stránce.

 

A co bude obsahem? Pohádky, naučné a zábavní pořady, písničky, dokumenty nebo třeba návody, jak stavět z kostiček v Minecraftu.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tohle musím dostat pod ruku, a díky těm LN2 blbůstkám rovnou pod dusík. Osobně mě nejvíce zajímají takty grafické karty (tipl bych si 1050-1080 MHz jádro a 5600-5700 MHz ) a samozřejmě záhadná funkce memory defroster.

  2. Ten má OK jádro, ale paměti na defaultua to je ten „fail“. Kdyby se osazovali na tyhle OC edice konkrétní pamětové čipy se 100% jistotou, pak by mohli výrobci dávat třeba 6000 MHz, ale jak jsou na výběr snad tři paměťové čipy, tak se volí konzervativnější hodnoty. Ale okolo 5400 by měly dávat každé…5000 je default.