O víkendu se jede Jizerská padesátka. Prohlédněte si trasu ve Street View

0
Běžky
Ilustrační foto (zdroj: pixel2013 / Pixabay)

Hlavní události jsou momentálně zimní olympijské hry, o víkendu ale v Česku proběhne jiný důležitý sportovní svátek, již 51. ročník Jizerské padesátky. Tradičního závodu běžkářských vytrvalců se každý rok zúčastní několik tisíc soutěžících bojujících o to, kdo 50km trať zdolá nejrychleji.

Vy to můžete díky Street View stihnout za pár minut a z pohodlí domova. Pořadatelé Padesátky ve spolupráci s Googlem letos v lednu projeli Jizerskou magistrálu a nasnímali panoramatické snímky pomocí batohu Trekker. Dobrovolník nešel pěšky, ale vůbec poprvé v Česku Google využil sněžného skútru. Po měsíci už hotové snímky najdete na mapách se zvýrazněním zajímavých bodů.

Jizerskou magistrálou projel skútr s batohem Trekker
Jizerskou magistrálou projel skútr s batohem Trekker

Zmapovat tratě Jizerské 50 pro Street View jsme se rozhodli, protože jsme je chtěli zpřístupnit široké veřejnosti, nejen samotným účastníkům, ale také fanouškům, divákům a potenciálním účastníkům z České republiky i ze zahraničí. Máme radost, že nám dal Google takovou příležitost. Věříme, že naši online sbírku ocení všichni fanoušci běhu na lyžích i české přírody,” říká Richard Valoušek, tiskový mluvčí z pořádající agentury Raul.

TIP: Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané

Na oficiálním webu soutěže najdete i trasu vyznačenou na mapě, nechybí ani výškový profil

Ohodnoťte tento článek!