Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané

0
Špatně sešité panorama ve Street View
Špatně sešité panorama ve Street View

Firma z Mountain View na svém blogu prozradila, že Street View dostane novou podobu. Google prý objevil lepší způsob, jak slepit jednotlivé snímky do 360° fotografie. Zbaví se nespojitých linií, zdvojených hran a jiných artefaktů.

Ty vznikají kvůli paralaxnímu efektu. Jednotlivé snímače jsou od sebe vzdálené, takže každý vidí objekt z jiného úhlu. Google navrhl nový algoritmus, jak vyhledat stejné body na více prolnutých fotkách a perspektivně je zdeformovat tak, aby výsledný panoramatický snímek vypadal přirozeně. Novým algoritmem vylepší i stávající snímky ve Street View, nebude čekat na nové pokrytí původních míst. Je to velká věda, detaily najdete v Seamless Google Street View Panoramas.

Podobnou techniku Google využívá u Fotoskeneru, který slouží pro digitalizaci papírových fotek. U nich fotku nasnímáte mobilem z různých úhlů, čím aplikace nejen zlepší detaily a snížit šum, ale také výsledek zbaví světelných odlesků.

TIP: Street View bude lepší. Google po osmi letech vybavil auta novými kamerami

Zkušenosti ze Street View by Google mohl zužitkovat také u sférických fotek, které se dají pořídit mobilem tak, že se objektivem točíte kolem dokola. U nich jsou nedokonalosti vidět nejvíce, protože zpravidla fotíte blízké objekty a ty jsou na perspektivní zkreslení náchylnější.

Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů