Google chce naučit lidi platit za online zprávy

8
Google News
Google News

Nová služba Subscribe with Google Subscribe chce propojit velké internetové noviny a časopisy. Čtenáři se budou moci skrz jeden účet přihlašovat k různým webům a na jednom místě také spravovat případné předplatné.

Pokud narazíte na placený článek nebo jiný obsah schovaný za paywallem, přes Subscribe jej okamžitě odemknete, aniž byste se museli registrovat nebo zadávat údaje z platební karty. To vše už totiž nejspíš u Googlu máte, pokud používáte Android a spol.

První noviny podporující Google Subscribe
První noviny podporující Google Subscribe

Subscribe není alternativou slovenského Piana, což bylo jednotné předplatné, se kterým jste získali přístup k desítkám online médií. Google chce zjednodušit jen proces přihlašování a placení. Za každé noviny či časopis se tedy bude platit zvlášť. Z dostupných informací to vypadá, že nelze platit za přečtení jednoho článku, ale k dispozici budou různé časové tarify od denního až po roční.

O Subscribe projevilo zájem okolo 60 médií z 18 zemí světa. Google už spolupracuje s americkými listy The New York Times a The Washington Post, britskými Financial Times nebo The Telegraph, francouzským Le Parisien nebo italským La Republica. Další partneři mají přibývat.

Co získá uživatel? S jedním účtem se přihlásí na různých místech a v jednom účtu bude spravovat více předplatných. Google ve vyhledávači zvýrazní výsledky, které pocházejí z vámi placených zdrojů.

Klíčovou funkcí pak je, že uživatelé nebudou muset platit výhradně přes Google. Vydavatelé si mohou ponechat stávající platební metody, ale přes Subscribe spárují interní čtenářské účty s těmi u Googlu. I v takovém případě lidé uvidí ve výsledcích vyhledávače odkazy na placené články.

Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘE

  • Ono je spis tolik veci … kdo to ma vsechno stihnout konzumovat. 🙂

   Je to hrozne, pokud clovek chodi do prace a chce mit i jine hoby, absolutne se media nedaji zvladnout. Vidim to na sobe, kdy jsem hodne sledoval film a serialy a musel jsem toho nechat, protoze jsem chtel zacit hrat PC hry a zjistil jsem, ze oboji se neda zvladnout. Musel jsem si vybrat a PC hry vyhrali.

   • Jn já dal přednost sportu a seriálů. Chtěl bych kutit něco z elektroniky a IT ale bohužel není čas vůbec.
    Práce musí být hobby jinak se to nedá. Bohužel není tolik šťastlivců v dream jobu.

 1. Google chce naučit lidi platit za online zprávy.
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Blbé kecy si udělám sám a Zadarmo !
  Za ušetřené peníze natankuji Benzín !

 2. Haha, ani placené vědecké články nemají kvalitu, aby za to člověk platil.
  Tím nechci ze všeho dělat bulvár, ale kvalitní informace dnes nikdo kromě zpravodajských služeb nemá a nemůže je tudíž ani prodávat.