Google také vyvíjí prohlížeč pro Metro, Opera se zatím teprve rozmýšlí

0

Jako první svůj prohlížeč pro chystaný operační systém ohlásila Mozilla. Vtip je v tom, že Windows 8 přijdou s Metrem, takže v tomto prostředí musí výrobci nasadit úplně jiné uživatelské prostředí než na desktopu. Naštěstí se zjistilo, že by neměl být problém v integraci do systému, třetí strany znevýhodněny nebudou a všichni dostanou stejné možnosti. Google se svým oficiálním oznámením stále čeká, člověk z této firmy ale vývoj novinky potvrdil. Chrome pro Windows 8 bude pracovat jak na desktopu, tak v Metru. Tímto „nečekaným“ faktem ale celá zpráva končí, šťavnaté podrobnosti zveřejněny nebyly.

Tip: Internet Explorer 10 má problém: Windows 8

Chrome nové generace nestaví na odnoži prohlížeče z Androidu, i v Metru budeme mít skutečně tu čest s plnokrevným Chromem. Vzhledem k tomu, že dosud neproběhlo žádné velké oficiální oznámení, jsme se nedozvěděli ani očekávané datum dostupnosti. Prohlížeč nelze čekat v nejbližší době. Mozilla by třeba měla mít v létě hotové alespoň ukázkové verze Firefoxu, takže u Googlu bychom mohli čekat něco podobného. Na druhou stranu má tato firma větší možnosti a může s vývojem Mozillu předběhnout. Jedna perlička z Metra: uživatelé se v důsledku budou muset spokojit s jedním prohlížeče, tím výchozím.

Pouze výchozí prohlížeč totiž budeme moct v dlaždicovém prostředí používat. Vedle trojice nejpoužívanějších zbývá Opera a Safari. Norští vývojáři serveru Neowin sdělili, že se prozatím nemohou konkrétně vyjádřit. Že se ale Opera přizpůsobí Metru, v podstatě potvrdili, když řekli, že nový operační systém nabízí zajímavé možnosti a uživatelé by zde Operu jistě rádi viděli. Norové se skoro určitě nevzdají bez boje. Zbývá ještě Apple, jehož prohlížeč pro Windows stále není zrovna dokonalým (a prioritním) produktem. Teď by se navíc musel poprat s novým prostředím.

Zdroj: Neowin 1 | 2

Google také vyvíjí prohlížeč pro Metro, Opera se zatím teprve rozmýšlí
Ohodnoťte tento článek!