Google telefon Nexus One

0

Google představuje nový model mobilního telefonu se systémem Android – první telefon pod názvem Nexus One, který kombinuje nejnovější hardware od společnosti HTC Corporation s nejmodernějším softwarem Android.

Služby společnosti Google používají každodenně miliardy lidí po celém světě. Cílem nového spotřebitelského kanálu je nabídnout uživatelům efektivní způsob propojení mezi uživateli on-line produktů Google a uživateli vybraných telefonů, postavených na operačním systému Android. Internetový obchod byl navržen tak, aby jeho využití bylo co nejjednodušší.

Obchod se nachází na adrese www.google.com/phone a jeho prostřednictvím si  můžete koupit neblokovaný mobilní telefon Nexus One (tzn. že do něj lze vložit SIM kartu jakéhokoli operátora), anebo můžete zakoupit telefon i s paušálem poskytovaným jedním z partnerských operátorů. V budoucnu, kdy se prostřednictvím tohoto kanálu objeví na trhu nové modely, budete moci také kombinovat vybraný telefon s paušálem, který nejlépe odpovídá vašim potřebám. Na stránce budou uvedeny i ceny a podmínky jednotlivých tarifů.

Základní hardwarové vlastnosti Nexus One

 • Displej: 3,7palcový AMOLED 480×800 WVGA
 • Tloušťka: 11,5mm; váha: 130g
 • Procesor/rychlost: Qualcomm Snapdragon QSD8250, rychlost až 1GHz
 • Fotoaparát: 5Mpx fotoaparát s bleskem, automatickým zaostřováním a funkcí geo-tagging
 • Integrovaná paměť: 512MB paměti Flash, 512MB paměti RAM
 • Rozšiřitelná paměť: 4GB vyjímatelná SD karta (rozšiřitelná na 32GB)
 • Redukce hluku: Dynamická redukce hluku (Audience Inc.)
 • Porty: 3,5mm stereo jack na sluchátka s čtyřmi kontakty na inline hlasový příjem a dálkové ovládání.
 • Baterie: vyjímatelná 1400 mAh
 • Osobní laserová ozdoba: až 50 písmen na zadní straně telefonu
 • Trackball: trojbarevná dioda, upozornění na maily, chat, textové zprávy

Více o softwaru Nexus One

Nexus One pohání software Android 2.1, což je verze softwaru Eclair, který nabízí vyspělé aplikace a funkce včetně následujících:

 • Navigace podle Google Maps: podrobné hlasové instrukce pro jízdu
 • Email: podpora několika účtů na Gmailu, univerzální poštovní schránka, podpora Exchange
 • Adresář: agreguje kontakty z různých zdrojů, včetně Facebooku
 • Rychlé kontakty: snadné přepínání mezi komunikací a aplikacemi pro sociální sítě
 • Android Market: přístup k více než 18 000 aplikacím

Kromě toho Nexus One představuje nové funkce a softwarová vylepšení:

Vkládání textu bez psaní

Pro všechna textová pole lze používat vkládání hlasem: lze tak namluvit SMS zprávu, zprávu po chatu, tweet, aktualizaci Facebooku nebo email.,

Řekněte telefonu, co má udělat

Můžete vyhledávat v Googlu, volat kontakty, anebo si nechat poradit, kam jet – stačí jen promluvit na svůj telefon. Mikrofon s redukcí šumu umožňuje využívat hlasové zkratky i v hlučném prostředí.

Nová úroveň přizpůsobení telefonu

Dynamické, interaktivní, živé tapety, které reagují na dotyk prstem. Více widgetů a pět domovských panelů umožňuje detailní osobní nastavení telefonu.

Přístrojem lze pořizovat snímky a video ve fotografické kvalitě

5Mpx fotoaparát je vybaven LED diodou, automatickým zaostřováním, zoomem, rovnováhou bílé a barevnými efekty. Snímky a webová alba Picasa lze prohlížet v nové 3D galerii. Nahrává video ve formátu MPEG4 ve vysokém rozlišení – jedním kliknutím je možné toto video nahrát na YouTube.

Vzkazy v hlasové schránce si můžete přečíst

Vzkazy z hlasové schránky dostanete přepsané do textové podoby.

Ceny, dostupnost, budoucí plány

Nexus One je v první fázi dostupný v internetovém obchodě Google ve Spojených státech. Nedotovaný stojí 529 dolarů, cena dotovaného (s dvouletou smlouvou u T-Mobile USA) činí 179 dolarů. V budoucnosti budou telefony v Evropě nabízeny s paušálem Vodafone. Již dnes mohou uživatelé navštívit obchod na adrese www.google.com/phone, přečíst si o něm a zadat předběžnou objednávku. Zpočátku budou přijímány objednávky od uživatelů ze Spojených států a třech dalších zemí – Velké Británie, Singapuru a Hong Kongu.


V České republice jsou telefony s OS Android dostupné od ledna 2008, prozatím však objednat nelze

V následujících měsících hodlá Google uzavřít partnerské smlouvy s dalšími operátory a nabídnout spotřebitelům přístup k širokému spektru paušálních kontraktů. Očekáváme, že do budoucna budeme na trh uvádět více telefonů ve spolupráci s našimi partnery z řad výrobců telefonů a rovněž že internetový obchod rozšíříme do více zemí.

Nepřehlédněte kompletní galerii videoukázek nového telefonu.

Google telefon Nexus One

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Naprosto nesouhlasím, že 30GB nestačí na systémový disk.Nepovažuji se za uživatele který používá počítač “o víkendu”, vlastním notebook i stolní pc a 30GB mám nastaveno na stolením jako c: (ukousnuto ze 750GB a druhý disk je 450GB takže místo by bylo, ale není potřeba) Docu.and settings, prog.files, windows (xp) a i hiberfil a pagefile mi zabírají celkem 20GB,nepoužívám žádné speciální programy,plné office, spoustu malých programů a co mi snad bere nejvíce je 3dMark06 a Adobe Audition,všechny zálohy, fotky, filmy, hry, hudbu atd mám na ostatních discích (i ve více kopiích, radši).SSD považuji za výborný disk na systém na všechny ostatní věci velký klasický disk, neříkejte mi že byste si dali na SSD hry aby vám CoD:MW2 nabíhalo rychleji :)Do uvodniho menu hry se dostanu do 6s. druha mise mi do samotneho hrani od spusteni .exe nabehne za 50s,urcite je spoustu lidi kteří využijí velký SSD disk,určitě práce s videem,grafici,programatoři atd. Ale přesto si myslim že většině lidí, pokud mají v disku pořádek, tak 30GB musí stačit. A notebook mám starý Compaq nx8220 kde je jen 40GB HDD,mám tam Win7 Ultimate zkušební verzi,Office 2007 a pár prográmků, všechny systémové adresáře v četně pagefile a hiberfil mi momentálně zabírají 12,5GB!Mám tam i místo na pár her (10GB) a pár filmů a seriálů (14GB) ano disk je plný, ale filmy smažu a místo mám, instalace Win7 byla úplně klasická,nic jsem neodebíral,až mě překvapuje jak běhají na Pentiu 1,7M hezky. Takže já osobně čekám na solidní cenu tohodle 30GB SSD a jdu do něj,proč si budu připlácet za 64GB když je nevyužiji?

 2. 30 GB na systém je špatný vtip. Až bude za tuto cenu minimálně 150 GB SSD, tak proč ne, ale poměr cena/výkon je u SSD stále mizerný.
  Momentálně mám systémovou partition 80 GB a zabráno je 45 GB, mám tam jenom důležité programy a dokumenty. Obrázky, hudbu a filmy mám na jiném disku. Takže 30 GB je fakt hrozně málo.