Google testuje největší redesign Gmailu v historii. Vypadá stejně jako na mobilu

0

Vybraná skupina uživatelů testuje zcela nový design Gmailu, je mezi nimi i magazín Geek.com, který odhalil několik snímků, jak by mohl pošťák Googlu v budoucnu vypadat. Testovaný vzhled odpovídá nedávno uniklým screenshotům z chystaného Gmailu pro Android.

Gmail testuje největší redesign historie
Gmail testuje největší redesign historie

Google zahodil tlustou hlavní lištu a nahradil ji tenkou linkou s vyhledávačem, odkazem na Hangouts a menu se štítky a kategoriemi. To poprvé není napevno umístěné na levé straně, ale bude jej možné schovat stejně jako obdobný panel na YouTubu. Gmail se také zbavil hvězdiček, důležité zprávy připnete špendlíkem. A v horní liště je i přepínač, který připnuté zprávy upřednostní a přesune v inboxu nahoru.

 

Redesignovaná desktopová stránka je celkově barevnější, u e-mailů si můžete všimnout nových ikonek a profilových fotek z G+. Pomocí grafiky jsou také odlišeny zprávy z jednotlivých dní. Tlačítko pro vytvoření nového e-mailu se přesunulo do netradičního místa – pravého dolního rohu. Nad ním zase vidíme novou funkci pro připomínky.

Jednotlivé prvky (barvy, tlačítka, kulaté ikonky) odpovídají dříve uniklým snímkům z aplikací pro Android. Ač jde zatím pouze o test, vůbec by nás nepřekvapilo, kdyby Google příští měsíc na konferenci I/O prohlásil tyto změny za definitivní. Do té doby můžete jen chválit, nebo hanit, co že to zase designéři provedli. Další tři screenshoty najdete v původním článku na Geek.com.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na jednu stranu chápu, že se dilema jak značit karty blížilo po HD 9xxx (i když Radeon HD 10970 nezní špatně) a tak to muselo být dřív nebo později řešené, ale narovinu mi řekněte KTEREJ KRETÉN z marketingu tohle vymýšlí? Chápu, že se nechtěji zbavit označení Radeon, ale proč taková krkolomná čísla? Proč to prokládají „segment písmenem“? Proč to teda nesjednotí s označením APU (třeba ta pomlčka pod….)?

    WHÁJ AMD, WHÁÁÁÁJ??