Google testuje novou funkci. Výsledky umí vizualizovat na časové ose

0

Vyhledávač Googlu se před více než dvěma lety naučil novou fintu – přímé odpovědi díky funkci Knowledge Graph. Před rokem tato novinka zamířili i k nám pod názvem Diagram znalostí. Pokud například vyhledáte heslo „Václav Havel“, kromě standardních odkazů se napravo od výsledků zobrazí informační boxík s fotkou bývalého prezidenta, stručným popisem, datem narození/úmrtí, jeho rodinou prací a také souvisejícími hesly.

Google testuje časovou osu s výsledky
Google testuje časovou osu s výsledky

V aktuálním testu Google svůj Knowledge ještě trochu vylepšuje. V dotazech týkajících se událostí dokáže výsledky vykreslit do časové osy. Příklad budiž heslo „První světová válka“, kde se na osu zapíšou všechny důležité body války od atentátu na  Františka Ferdinanda d’Este, přes hlavní bitvy až po podepsání příměří v Compiègne. Data Google přebírá z Wikipedie.

 

Jelikož jde o test, stávající podoba vypadá hodně spartánsky. Graf nezapadá do designu zbytku stránky. Je ale interaktivní, kolečkem je možné události zvětšovat/přibližovat, najetím kurzoru uživatel vyvolá jejich stručný popis a po kliknutí Google najde hesla týkající se nového dotazu.

Funkci už testují někteří německá nebo anglofonní verze. Nám se ji nepodařilo vyvolat ani v jedné mutaci (natož české). Rovněž není jasné, jestli má firma s vizualizací nějaké větší plány, nebo je to jen slepá cesta, kterou vzápětí ukončí. I to se už v minulosti mnohokrát stalo.

Zdroj: Florian Kiersch via GOS

Ohodnoťte tento článek!