Google testuje novou službu Unfiltered News. Ukazuje, které události média zanedbávají

0

Google má se zprávami bohaté zkušenosti. Jeho služba již News již 14 let agreguje zpravodajské kanály a shrnuje, o čem se v zemi nejvíce mluví. Zprávy třídí do různých témat a ke každé zprávě uvádí několik zdrojů, kde se jim věnují.

Hlavní témata ve světě
Hlavní témata ve světě 

Teď obrátil a v betaverzi webové aplikace Unfiltered News naopak ukazuje, která témata se řeší jinde ve světě, ale u nás je média ignorují. Služba má tři klíčové funkce. Jednak ukazuje mapku formou „tag cloudu“, která témata jsou ve světě aktuální. Pak můžete vyhledat libovolné téma a podívat se, kde všude se mu věnují. A nakonec můžete prohledávat i starší zprávy na časové ose. Ta začíná 7. březnem 2016.

Babiš se do zahraničních zpráv nedostalBrusel je teď globálním tématem
Babiš se do zahraničních zpráv nedostal | Brusel je teď globálním tématem

A v praxi? V USA je jedním z hlavních témat prezidentský kandidát Ted Cruz. Jinde ve světě se mu titulky novin věnují jen minimálně. Totéž u nás Andrej Babiš, který patří mezi top témata Česka, ale ve světě se o ministra nezajímají. Jen trochu na Slovensku. Letiště Brusel je důležitým tématem všude ve světě, ale jen od tohoto týdne. Dříve se mu okrajově věnovala pouze belgická média nějakými všedními zprávami.

Zdroj: Yonatan Zunger via Petr Klimovič

Google testuje novou službu Unfiltered News. Ukazuje, které události média zanedbávají
Ohodnoťte tento článek!