Google TV? Internet v televizi možná brzy realitou

0

Internetový veleobr Google se postupem času dostává blíž a blíž i běžnému „neinternetovému“ uživateli. Nyní podle některých informací hodlá získat i místo na obrazovkách u televizních diváků, kterým díky novému set-top boxu umožní prohlížet internet přímo v televizi.

Při vývoji nového doplňku digitální domácnosti se spojil s Intelem, jež poskytne potřebné hardwarové vybavení v podobně Atom procesorů, Sony vyrábějícím (nejenom) řadu multimediálních zařízení a Logitechem, který má za úkol navrhnout speciální dálkový ovladač i s malou klávesnicí.

Sám Google dodá potřebné softwarové vybavení, dle zvěstí by to mohl být operační systém Android známý z mobilních telefonů a umožňující jakémukoliv vývojáři vytvořit pro Google TV set-top box svou vlastní aplikaci.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tyhle radobyoslavy mesic po uvedeni cehokoli mne vzdycky fascinujou :)) Jasne ze ted klesa.. prvotni zajem to zpusobi kdykoli a u cehokoli.

    Na poradny zavery je treba pockat pul roku az rok minimalne… Nehlede na to, ze podil IE klesal i pred ballotem a klesal by tak nadale i bez ballotu.. Proste a jednoduse si EU a Opera musej honit triko a delat, ze ten balast v PC je k necemu dobrej..

    Faktem bohuzel zustava, ze kdo tomu rozumi, tak si sam uz davno vybral svuj alternativni prohlizec a kdo tomu nerozumi, tak potom otravuje telefon co s tim ma delat, co to je za obrazovku nebo plasi, ze chytil nejakej vir! Fakt diiiky za ballot.. prace je ted mnohem snazsi… :///

  2. U mne osobne cely ten cirkus funguje uplne obracene. Za ty roky utoku a saskaren evropske unie apriori pouzivam Microsoft prohlizec, protoze uz mi to leze na nervy. Urcite je fajn, ze je konkurence vc prohlizecich, jako koneckoncu kdekoliv jinde. Na druhou stranu to demonizovani Microsoftu uz mi vazne leze na nervy. A uprimne napr. co se Opery tyce, mela stejnou sanci jako Firefox nebo Google Chrome, i bez ballotu. A kde je dnes Firefox a kde je Opera?? Takze asi to nebude jen politikou Microsoftu, ale trosku nekde jinde. Explorer mi vyhovuje a apriori ho budu pouzivat dale.

  3. Vždyť je to šaškárna. Applu taky nikdo nenadává za safari, který je výhradní součástí jejich systému a balíčků jejich připitomělých aplikací. V práci mi to vůbec k ničemu nepomohlo. Mou zásadní chybou, kterou jsem udělal, bylo v práci povolení automatických aktualizací, protože co MS uvolnil ballot se mi tu netrhnou telefony. Fakt výbornej počin. Osobně jsem asi pošuk, ale používám Operu,Firefox,Chrome a v práci IE, protože vysvětlovat stovce uživatelů v čem je rozdíl, tady a tam, nebudu. Snažší je prostě do telefonu říct: Klikněte na křížek a z plochy smažte tu novou ikonku co se tam objevila a budete mít klid. Nashledanou.