Google údajně plánuje verzi chytrých brýlí Glass bez průhledného displeje

0

Před více než třemi a půl lety Google formou videa představil své plány s chytrými brýlemi. Těm dal za pár měsíců jméno Google Glass a slíbil, že už brzy budou k dispozici za přijatelnou cenu a prakticky pro všechny. Toho jsme se ale nikdy nedočkali a místo toho internetový gigant od původního projektu upustil a aktuálně už přes rok pracuje na zcela novém modelu, který by měl oba sliby vyplnit.

Poslední informace slibovaly vyšší výdrž díky procesoru od Intelu a uvedení v příštím roce. Dnes jsme se však dozvěděli, že nepůjde jen o jeden model a Google údajně pracuje hned na několika variantách, přičemž jedna by měla přijít bez ikonického průhledného displeje.

 

Všechny informace tak budou brýle uživateli sdělovat hlasem. Tato periferie nechyběla ani v původních Google Glass, třeba při navigaci je ale displej přímo na očích nenahraditelný. Verze bez displeje by měla nést označení Sport a krom jednoduchého odpovídání na otázky údajně zvládne i zaznamenávání vašich pohybových aktivit. Něco podobného už nyní nabízí také chytré hodinky s Android Wear a vypadá to, že Google bude primárně konkurovat sám sobě.

Zatím však netušíme, kdy nám Google svou novou verzi chytrých brýlí představí. Nejpravděpodobněji se jeví konec jara, kdy je tradičně v plánu vývojářská konference Google I/O. Do té doby se ale ještě může lecco změnit. Běžní uživatele však asi přeci jen raději sáhnou po chytrých hodinkách, které na rozdíl od brýlí nevzbuzují tolik vášní a přitom zvládají prakticky totéž.

Zdroj: AndroidHeadlines

Ohodnoťte tento článek!