Google ukázal tablet s Androidem Honeycomb (video)

0

Svět očekává příchod Androidu Gingerbread, ale Google už peče další verzi Honeycomb (číselné označení 3.0 nepotvrzeno). Andy Rubin se ukázal na konferenci D: Dive into Mobile s tabletem od Motoroly a rozlouskl několik pochybností. Honeycomb nebude jen Gingerbreadem pro tablety, ale plnohodnotná verze vhodná i pro telefony. Vývojářský balíček bude mít několik výstupů pro různá rozlišení, tj. i pro větší tablety. Podobně to má Apple s iOS.

Představený tablet Motorola Pad, už jsem viděl i MotoPad, česky třeba moped, běží na dvoujádrovém procesoru Nvidia Tegra 2 (Cortex-A9). Systém je prý navržen tak, že není třeba žádných tlačítek na přední straně (jako má iPad Home Button nebo telefony s Androidem), ale celou přední stranu může zabrat displej. Úhlopříčku mopedu neznáme, na 7″ se mi zdál velký, na 10″ zase malý. Pravda bude někde uprostřed. Displej se stále otáčí díky senzorům, prý jej nemůžete držet špatně, vždy se přizpůsobí.

Rubin ukázal aplikaci pro Gmail, ta je zřejmě stejná jako u iPadu. Zatímco na telefonu bude mít pouze jednu obrazovku, větší tablet dovolí několikasloupcový layout. Mnohem efektnější byla ale 3D verze Google Maps. A tím nemyslím satelitní snímky, ale opravdovou vektorovou verzi, kde se můžete pohybovat mezi budovami.

Pro nás to znamená, že ani Gingerbread není specializován pro tablety. Naopak Honeycomb je v dost raném stádiu a vyjít má „někdy příští rok“. To už bude mít Apple druhý iPad, možná se objeví tablety s Windows Phone 7, webOS, PlayBook od RIMu. Zkrátka aby Google nezaspal dobu.

Zdroj: All Things Digital

Google ukázal tablet s Androidem Honeycomb (video)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Inu, v EU neni fair se domlouvat na cenách, ale napomáhat k takovému domlouvání za účelem výhodného poškození konkurence, zviditelnění se v EU fair je pro to, že i EU z toho něco kápne. Jak podlé:-)