Google umožní vytvořit Chromebook ze starého MacBooku či notebooku s Windows

10
Chromebook na notebooku
Chromebook na notebooku
-
Zdroj: Depositphotos

Nainstalovat Chrome OS na starý počítač jde už pár let pomocí nástrojů třetích stran. Jednu takovou společnost (Neverware) předloni Google koupil a má s ní zřejmě velké plány.

Včera Google představil Chrome OS Flex, což je oficiální řešení pro přeměnu notebooku či MacBooku na Chromebook. Využil k tomu systém CloudReady, za kterým stojí právě původní tým ze společnosti Neverware. Rozdílem je, že Chrome OS Flex je již oficiálním produktem Googlu se všemi výhodami, zejména co se týče rychlosti aktualizací. Původní neoficiální systém totiž závisel na open-source Chromium OS.

Nároky Chrome OS jsou výrazně nižší než u Windows, právě proto může být starší hardware pro tento systém ideální. Google uvádí, že může běžet na noteboocích starých i třináct let.

Chrome OS Flex můžete již stáhnout přímo z webu Chrome Enterprise. Půjde jej předem vyzkoušet pomocí bootu z flashdisku, a pokud bude vše fungovat jak má, tak nainstalovat.

Chtěli byste si ze starého notebooku vytvořit Chromebook?

zdroj: Google

Google umožní vytvořit Chromebook ze starého MacBooku či notebooku s Windows
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

10 KOMENTÁŘE

  • Ja to vidim ako taky „Android Destkop“, teda OS o ktory sa netreba (a ani neda) starat.
   Idealne teda pre „jednoduchych“ alebo IT nezrucnych uzivatelov, napr starych rodicov :). Hlavne teraz ked to podporuje uz aj Android aplikacie to dokaze nahradit bezny OS aj pre mladsie generacie.

   • jako nevím no, třeba moji rodiče i před 15 lety měli laptop s windows, který už tehdy používali a na který si samozřejmě zvykli… ale zase uznávám že když si někdo PC omezí na pouhý internetový browser, že tam může běžet cokoliv co otevře prohlížeč.
    Nedovedu si představit přeučovat mamku na práci s ChromeOS. Jsem rád, že ty desítky dokáže ovládat stejně jako sedmičky, XP apod.

   • Přesně tak. Třeba pro starší ročníky, co jen surfují na netu a vyřizují emaily, je tato možnost nejideálnější. Linux je pro ně moc komplikovaný, navíc není bezúdržbový a hrozí případné chyby.
    Akorát nevím, zda bude nutné mít účet o Googlu – to právě starší ročníky nesnáší (obzvláště když ještě pořád používají tlačítkovou Nokii).
    Těm prostě stačí tlačítkový mobil bez Androidu, internetový prohlížeč a email u Seznamu.

   • Základní myšlenka je podobná jako u androidu. Snadný systém integrující všechny služby googlu se snadnou správou a údržbou, zárukou určité bezpečnosti a s technickou podporou přímo od googlu.
    ChromeOS asi nikdy nenahradí plnohodnotný systém, ale ono to je vlastně tak dobře. Má to být jednoduchý bezpečný systém pro lidi, kteří si vystačí s online službami. Chápej to spíše jako smartphone s velkou obrazovkou a klávesnicí.