Google uvedl šmířovátko pro Android. Rodiče budou vědět, kde jsou jejich děti

2

V Play Storu se objevila nová googlovská aplikace Trusted Contacts (Důvěryhodné kontakty). Slouží ke sdílení polohy mezi několika kontakty – typicky rodinou nebo přáteli. Pokud se navzájem oba kontakty autorizují (schválí jeden druhého), budou se moci navzájem dotázat na polohu.

Google Trusted Contacts
Google Trusted Contacts

Jak to funguje na příkladu rodiny, kde už jednotliví členové jsou mezi důvěryhodnými kontakty?

  • Máma požádá o polohu dcery.
  • Dceři telefon začne zvonit stejně jako hovor.
  • Zvonění může ignorovat. Pokud neprovede nějakou akci po dobu pěti minut, poloha se bude sdílet automaticky.
  • Sdílení může ručně odmítnout.
  • Sdílení může schválit.
  • Při automatickém nebo ručním schválení se pak poloha sdílí po dobu 24 hodin, ale uživatel může sledování vypnout.
  • Během sdílení si mohou kontakty psát. Dcera může odpovědět, že je s kámarády v obchodě.

Každý uživatel může sdílet svoji polohu najednou se všemi kontakty. To kdyby například cítil, že je v nějakém nebezpečí. Polohu může sdílet i pomocí e-mailu, druhá strana by pak ani nepotřebovala mobil s Androidem (či v budoucnu iOS). Polohu bude moci sledovat na webu. V seznamu kontaktů je také vidět, jestli je druhá strana aktivní (v poslední půlhodině nebo hodině), či jestli je bez signálu, se slabou nebo vybitou baterkou. V takových případech se zobrazí vždy poslední známý stav i poloha.

Aplikace je vhodná hlavně z bezpečnostního hlediska pro sledování dětí. Jednorázové sdílení polohy mezi kontakty pohodlnějí vyřeší snad všechny moderní IM komunikátory. Google Trusted Contacts si můžete vyzkoušet sami. Jen pozor, aplikace zatím není v češtině.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Není jednodušší použít v GOOGLE+ sdílení polohy? Pokud jednou zapnu sdílení polohy, zobrazuje se aniž by něco otravovalo. Pro kontrolu dědí dokonalé. Nehledě na fakt, že dítě nemůže mít plnohodnotný účet a tedy mají rodiče k účtu přístup. Pak stačí „časová osa“.

    • Smysl té aplikace jsem taky nepochopil. Kdo tohle potřebuje, má Google+, kde je poloha vidět automaticky bez ptaní. Jediné co mi na Google+ chybí je, abych mohl automaticky na dálku tomu telefonu vyžádat polohu přes GPS a ne jen pomocí vysílačů, což je často dost nepřesné.