Google+ už brzy s Apps a pseudonymy. Později přijdou Pages a vývojářská platforma

0

Vic Gundotra z Googlu odpovídal na Web 2.0 Summit na některé otázky týkající se nové sociální sítě. Přišla řeč na hlavní funkce, které Google+ zatím chybí a které veřejnost vyžaduje.

Hlavní novinkou v nadcházejících dnech bude, že Google+ konečně přijme do rodiny i uživatele Google Apps. Pokud jste používali služby Googlu s vlastní doménou, Google+ s tímto účtem nebylo možné jednoduše spojit.

Další brzkou změnou bude podpora pseudonymů. Google oficiálně vyžadoval, aby každý vystupoval pod jménem, pod kterým jej zná okolí. Podmínky jsou v tomto ohledu hodně neprůhledné, protože byly zaznamenány případy se zablokovanými profily kvůli údajně falešnému jménu. Třeba Pepa Zhornídolní je všeobecně znám jako Petr-X, ale toto jméno může použít jen jako přezdívku, v účtu musí být zaregistrován na pravé jméno. Přitom rappeři jako Snoop Dogg nebo will.i.am používají pseudonymy a Google s tím problém nemá.

„Trochu déle“ má trvat vývoj nástrojů pro značky, tedy obdobu Facebook Pages. Vývojářská platforma (sbírka všech možných API pro tvorbu aplikací postavených na G+) se protáhne asi nejdéle. Čekání zřejmě skončí až na konferenci Google I/O 2012, která se koná 24. a 25. dubna 2012.

Zdroj: AllThingsDigital

Ohodnoťte tento článek!