Google už má partnera pro výrobu chytrých kontaktních čoček. Pomohou diabetikům

0

Před půl rokem oznámila divize Google X, která spadá pod Sergeje Brina, že vyvíjí chytré kontaktní čočky. Nejde o další generaci brýlí Glass, čočky s mikrosenzory jsou určeny pro zdravotní účely. Dokážou díky slzám měřit hladinu cukru v krvi. Jde o neinvazivní řešení pro diabetiky, kteří si díky čočkám nebudou muset odebírat vzorky z krve (typicky prstů).

Chytré kontaktní čočky od Googlu
Chytré kontaktní čočky od Googlu

Google už našel partnera, se kterým výrobek dodá na trh. Technologii si bude licencovat švýcarský Novartis, přesněji jeho divize Alcon. Ta funguje i v Česku, zabývá se výrobou a distribucí přípravků a pomůcek pro léčbu očních problémů.

Novartis v tiskové zprávě píše, že se o tyto čočky zajímá ze dvou důvodů. Jedním je zmíněný monitor hladiny cukru a odesílání stavu do připojeného mobilu a druhý léčba presbyopie (vetchozrakosti). Léčbu této nemoci pomocí kontaktních nebo nitroočních čoček ale může provádět (a provádí) i bez Googlu.

 

Alcon i Google mají společnou vášeň pro inovace. Spojením našich dovedností v péči o oči, znalostech o kontaktních a nitroočních čočkách a inovativní technologie chytrých čoček od Googlu se snažíme odemknout nové hranice při řešení nenaplněných lékařských potřeb milionů pacientů po celém světě,“ říká šéf Novartisu Joseph Jimenez.

Naším snem je použít nejmodernější technologie v miniaturizaci elektroniky k tomu, abychom zlepšili kvalitu života milionů lidí,“ dodává Sergej Brin z Googlu.

Zdroj: Novartis via Engadget

Ohodnoťte tento článek!