Google už prodal „miliony“ Chromecastů. Brzy se oficiálně rozšíří i mimo USA

0

Viceprezident Googlu Sundar Pichai na konferenci SXSW promluvil nejen o wearables, ale připomněl také dongly Chromecast. Kolík zapojitelný do HDMI dokáže bezdrátovou sítí propojit mobil, tablet nebo počítač s televizorem a přenést do něj zvuk a video.

 

Levná alternativa ke standardizovanému Miracastu nebo funkci AirPlay od Applu si podle Pichaie našla už „miliony“ zákazníků. Chromecast se přitom prodává jen v USA, do ostatních zemí jej prodejci dovážejí na vlastní pěst. V příštích týdnech se oficiální distribuce dočkají i Britové a Australané, později přibydou další země.


Graf ceny produktu GOOGLE chromecast poskytuje server Heureka.cz

Google před měsícem vydal SDK, díky kterému může aplikace pro Chromecast tvořit každý. V Česku to bude například Seznam, ale první vlaštovkou je brněnský Zoner, který podporu zahrnul do nejnovější verze mobilního editoru fotek ZPS. Chromecast už nabízejí i velké české obchody, cena se pohybuje okolo 1000 Kč a výše.

V USA je dongle dostupný na 35 dolarů (bez daně). Na Amazonu jde o nejprodávanější elektroniku a první zařízení, které z žebříčku vystrnadilo čtečku Kindle.

 

Zdroj: TheNextWeb

Ohodnoťte tento článek!