Google už umí vyhledávat hlasem

0

Na konferenci Inside Search Google ukázal nejbližší budoucnost vyhledávání. Spustil obrazovém a hlasovém hledání na desktopu. Unikátní je okamžité načtení stránek z výsledků hledání – Instant Pages – jinak také prerendering. Mluvilo se také o hledání na mobilech.

Mobilní vyhledávání

Google je a bude vždy tím, kdo táhne celou oblast vyhledávání. Na desktopu jsou už síly dlouhou dobu rozvrženy a ani Bing s tržními podíly nezahýbal tolik, jak se očekávalo. Ale velká budoucnost patří hledání na mobilech. Nové médium potřebuje novou formu i funkce. Google má obojí. Ukázal několik pěkných trendových grafů a představil novinky.

Hledání na desktopu a mobilu během týdne. Grafy sice postrádají čísla, ale důležitější jsou pro nás relativní poklesy a nárůsty v rámci jednné linky. Na desktopu je vrcholem pondělí, aktivita naopak klesá v pátek a sobotu, do normálu se dostává v neděli. Graf tak kopíruje pracovní nasazení většiny populace. V neděli, kdy už pomalu člověk připravuje věci na další den, proto roste počet dotazů ke Googlu.

Pokračování na Cnews.

Ohodnoťte tento článek!