Google v Africe rozšíří rychlý internet. Project Link odstartuje v Ugandě

0

V Africe žije miliarda lidí, ale k internetu je připojeno jen asi 16 % z nich. Dvě třetiny připojených přitom má na svědomí pouze pět vyspělejších států: Nigérie, Egypt, Maroko, Keňa a JAR, viz statistiky IWS.com. S těmito nelichotivými čísly chtěl Google letos zatřást už jednou, když představil balónový internet v Projektu Loon.

Ale zatímco balóny pomohou pouze tam, kde ani žádná jiná možnost není, nová iniciativa Project Link vylepší místní síťovou infrastrukturu. Google na vybraných místech rozšíří optické páteřní sítě, aby na nich mohli lokální poskytovatelé a mobilní operátoři stavět vlastní služby. Jako první si Google vybral Kampalu, třímilionové hlavní město Ugandy.

 

Jak na videu vysvětlují tamní studenti, umělci nebo lékaři, internet už v zemi funguje, ale je tak pomalý, že ve vzdělávání a spojování lidí nepomáhá, jak by měl. Proto zde vstupuje Google jako bodrý samaritán. Pomoc Africe je vždy chvályhodná činnost, zlepšuje to image firmy, ale také život tamním obyvatelům. A až bude k internetu připojena celá miliarda vděčných Afričanů, kdo je bude zásobovat službami a reklamou? Správně, taky Google.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Už vidím některé zdejší dementy, jak si stěžují na cenu a že už dávno tady mělo být mnohonásobně vyšší rozlišení jen za nepatrně vyšší cenu. To že výrobní náklady při zvětšujícím se rozlišení a úhlopříčce nemohou růst lineárně, tudíž je ten jejich skálopevný argument (a zoufalý výkřik v jednom) „i na mobilu mám fullHD, tak proč na 24″ nemám min. 4x tolik do 15 klacků – to je kartelová dohoda výrobců LCD!!!” je k popukání. Pochopení toho, že hodně lidí dělá v programech co by těmhle pidipixelovým LCD nesedly, a tak by se potenciální trh ještě zmenšil, už po nich ani neočekávám. Většina hráčů po tom taky netouží – zatím. Chce to čas a hlavně nesrovnávat jabka s hruškama.

 2. Je škoda, že namiesto kvality zobrazenia výrobcovia ”nútia” ľudí do obrovských uhlopriečok, zvyšujú rozlíšenie a moderné LCD monitory stále tažko dosahujú kvalít CRT. Tu sa hpčkári hrdia a prsia, čierna typu CRT a programovateľná biela http://goo.gl/Zhy02   Keď si pozriem podsvietenie, tak mi je z toho zle http://goo.gl/ojNc4

  Očakával by som v roku 2013 u ideálneho monitora uhlopriečku 24”@1920×1200, špičkovo presné všetky farby z každého uhla, najviac 1ms odozvu a vlastný zdroj svetla. Štandardom by vždy malo byť už kôli očiam úplne rovnomerné podsvietenie typu LpP (-: one LED per pixel :D) alebo DUE. Eizo spravilo z DUE príplatkovú výbavu nedostupnú pre obyčajných ľudí a pritom by to mal byť úplný základ dnes.

 3. CRTéčka na tom s rovnoměrností světla byly +/- stejně jako dnešní LCD

  http://www.behardware.com/articles/613-5/the-last-crt-survey.html

  najviac 1ms odozvu a vlastný zdroj svetla. k čemu?

  LCD a OLED je “sample and hold” technologie tedy bude vždy mírné rozmazáno bez ohledu na milisekundy. Dokud bude LCD/OLED neblikajcí tech. vždy bude mírně rozmazaná.

  http://www.blurbusters.com/faq/crt-comparison/

  http://www.blurbusters.com/motion-blur-comparision-between-60hz-vs-120hz-vs-lightboost/

  “alebo DUE. Eizo spravilo z DUE príplatkovú výbavu nedostupnú pre obyčajných ľudí a pritom by to mal byť úplný základ dnes.”

  Kdo jsi, že říkáš co “by to mal byť”??? O tom snad rozhoduje trh a lidé co jsou za to ochotni zaplatit.

 4. Hra F1 2010,  5ms LCD TN a stare 17” CRTcko – na CRT obrovsky rozdiel v dosahovanych casoch, skratka ta hra dostava uplne iny rozmer, reakcie auta na ovladanie su na CRT okamzite. Tak naco rychla odozva? Napriklad na hry. (ak chces, mozes mi podrobne vysvetlit ako je to s tymi milisekundami LCD vs CRT, rad si Ta vypocujem)

  Som komunista. Trh o nicom nerozhoduje, unaveni ludia s mizernymi vyplatami nevedia, ze si lacnym monitorom mozu poskodit svoje zdravie a stat by mal sluzit ludom, ktori ho platia. To, do coho sa dnes vacsina ludi pozera je hazard so zdravim, nejde iba o oci. Ortut vo forme vyparov v CCFL trubiciach sa uvolnuje podla tohto filmu http://goo.gl/tQWTH aj pri beznom pouzivani CCFL, nemusi sa ani rozbit, ale ved co, mnohi s tym aj svietia, EU nariadila, zakazali sme ziarovky trh opat ”rozhodol” za ludi.  (PROSIM VAS, MATE NIEKTO FILM ”BULB FICTION” S ANGLICKYMI TITULKAMI?) LED je podla mna svinstvo tiez, ci uz ako svietidlo, alebo ako podsvietenie, citajte tu http://goo.gl/rPwrR (ak by nesla stranka nacitat, stiahnite si tu: http://goo.gl/QmF4d  )