Google v Česku spustil dvě nové služby. Naplánujete s nimi dovolenou

0
Letadlo
Ilustrační foto (autor: Holgi / Pixabay)

Od včerejška jsou v Česku, na Slovensku a dalších více než dvaceti zemích dostupné služby Google Destinace a Letenky. Novinky přicházejí paradoxně poté, kdy tradiční doba dovolených skončila. Na užitečnosti ji to však nic neubírá.

Destinace fungují jako stručný cestovní průvodce. Vyhledáte si zemi nebo město a Google poradí, jaké atrakce nebo jiná zajímavá místa tam najdete. K tomu v přehledném grafu zobrazí teploty během roku i dobu, kdy se v místě nacházejí nejvíce turistů. Rovnou si také můžete vyhledat hotely k ubytování, přičemž si zvolíte dle kategorie, hodnocení a samozřejmě ceny.

Letenky jsou s Destinacemi úzce provázány, ale fungují i samostatně. Asi nepřekvapí, že tato služby hledá letecká spojení. Napíšete, odkud a kam se chcete dopravit, kdy nebo za kolik. Filtrovat můžete i jednotlivé aerolinky či fakt, jestli vám vyhovuje mezipřistání. Zapnout si můžete také sledování cen, to vás pak Google upozorní, pokud se na vámi zvolené trase objeví nějaká zlevněná nabídka. Případně že došlo ke zdražení.

Ohodnoťte tento článek!