Google v zájmu bezpečnosti omezí instalaci doplňků pro Chrome na svůj katalog

0

Nemělo by být příliš velkým překvapením, že Google podniká další kroky, jak omezit instalaci doplňků z neoficiálních zdrojů. V minulosti například vystoupil proti tiché instalaci, která obvykle tiše obešla vaše vědomí. Každou instalaci proto nejdříve potvrzujeme. Zřejmě se ale našly případy, které tento způsob obešly a nadále bez vašeho souhlasu např. mění obsah nové karty. Na to si údajně uživatelé často stěžují. Přichází proto logický restriktivní krok.

Tip: Soumrak zásuvných modulů. Chrome je přestane podporovat v roce 2014

Za vidinou ochrany uživatele budou od ledna blokovány instalace doplňků z jiného než oficiálního zdroje. Tím bude samozřejmě Internetový obchod Chrome. Změna se vztahuje pouze na stabilní vydání a betaverzi Chromu. Raná vývojová sestavení budete moci modifikovat tak, jak jste byli zvyklí. Google má ale také jiný zájem na tom, aby byly doplňky hostovány v jeho katalogu. Má lepší přehled nad tím, co uživatele zajímá.

 

A některé doplňky, co se Googlu nebudou hodit do krámu, do svého obchodu jednoduše nepustí. Omezení instalace bude mít rozsáhlejší následky, než by se mohlo zdát. Google navíc začal dávat aplikacím přednost před doplňky. V obchodě zvýrazňuje právě aplikace. Rozšíření se krčí ve spodní části stránky.

Doplňky již netvoří hlavní náplň katalogu
Doplňky již netvoří hlavní náplň katalogu

Zdroj: Chromium Blog

Ohodnoťte tento článek!