Google vám řekne, jak je teď kde plno a kolik času lidé na daném místě tráví

1

Právě v tomto největším slevovém období v roce, kdy je výhodné nakupovat, Google uvádí funkci, která vám pomůže vyhnout se přeplněným podnikům. Loni v červenci uvedl v Mapách statistickou funkci, která graficky znázorňovala návštěvnost místa či podniku. Podle časem nashromážděných záznamů vám pak řekl, jaký je na daném místě odhadem stav návštěvnosti v danou hodinu.

Proč ale odhadovat, když máte aktuální data z mobilních telefonů? Na základě těchto dat Mapy od Googlu přímo říkají, jaká je aktuální situace v danou chvíli. Kdyby tedy byla návštěvnost rozdílná kvůli nějaké významné události, budete to vědět. Bez dat získávaných v reálném čase byste tak přesné informace neměli. Mapy rovněž prozrazují, kolik času lidé na daném místě obvykle stráví.

Mapy ví, kde je kolik lidí
Mapy ví, kde je kolik lidí | Foto: Google

Zapínat nic nemusíte, stačí mít aktuální verzi aplikace. Co jsem ale zkoušel, v Česku funkce zatím patrně podporována není. Ačkoli může přinést mnohé výhody a zlepšit náš komfort, právě tento způsob práce s daty upozorňuje na otázky, zda je etické data sbírat a takto je využívat. Každý se může podílet na tvorbě takových statistik. Aspoň dnes platí, že funkci pro zaznamenávání polohy můžete v aplikaci vypnout. Nebo ji rovnou omezit na systémové úrovni.

Mapy dále nově podporují více otevíracích dob pro podniky, které jsou rozděleny do více sekcí, přičemž časy otevíracích dob se mohou lišit. Může jít také o případy, kdy podniky poskytují zvláštní služby jako např. rozvoz jídla v době, kdy je samotná restaurace oficiálně zavřená.

Zdroj: Google

Google vám řekne, jak je teď kde plno a kolik času lidé na daném místě tráví

Ohodnoťte tento článek!