Google vás donutí sledovat další videa. YouTube zavádí automatické přehrávání

0

Skončí jedno video, dostanete desetisekundovou pauzu na vydechnutí a spustí se další klip. YouTube začal loni v létě experimentovat s automatickým přehráváním souvisejících videí. Teď už nejde o experiment, ale výchozí funkci. Naštěstí si ji můžete vypnout.

YouTube zavedl automatické přehrávání
YouTube zavedl automatické přehrávání

Na konci každého videa se na 10 sekund zobrazí odpočítávání s informací o dalším videu. Víme, že na stránce videí rádi komunikujete, takže odpočítávání se automaticky pozastaví, pokud se od přehrávače videa přesunete na stránce dolů, nebo začnete psát na klávesnici komentář nebo vyhledávací dotaz. Pokud nechcete, aby se další automaticky vybrané video přehrálo, můžete kliknout na tlačítko Zrušit,“ takto funkci popisuje sám Google.

Jsou dva způsoby, jak ji vypnout. Jeden přepínač se nachází vedle okna s videem (viz screenshot), druhý pak v nastavení přehrávače. Stačí klepnout na ikonku s ozubeným kolečkem a deaktivovat položku úplně nahoře. Služba si pak v prohlížeči uloží cookie, podle které si do budoucna volbu zapamatuje.

Automatické přehrávání je zatím dostupné pouze přímo youtube.com, neobjevuje se ve videích vložených na cizích stránkách.

 

via GOS

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Každý 3. Čech považuje stahování filmů z internetu za legální.“ Vždyť to legální je, ne? Pokud film nesdílím, tak si můžu stahovat fimů kolik chci. Ne teda, že bych to dělal, shodou okolností mám právě O2 TV. Jsem s ní vážně spokojen, všechno funguje víceméně jak má a zpětné shlédnutí je super.