Google ve vyhledávání nadále zcela drtí ostatní

0

Podle posledních čísel společnosti comScore, která se zabývá měřením návštěvnosti, provedli v červenci internetoví uživatelé na 113 miliard hledání. To představuje více než 40procentní nárůst oproti stejnému období v roce minulém. Pokud zapojíme trochu matematiky, zjistíme, že to představuje každou sekundu téměř 2,7 milionů požadavků na vyhledávače.

Lidé zkrátka něco neustále hledají a nejčastěji k tomu využívají internetový vyhledávač Google. V celosvětovém měřítku totiž na trhu zaujímá 67,5procentní podíl. Za červenec tedy zpracoval 76,7 požadavků na vyhledávání. Druhé místo pak zaujímá Yahoo! s podílem 7,8 procent (na americkém trhu je to více než dvojnásobek) a třetí se umístil čínský vyhledávač Baidu se 7 procenty.

Baidu má totiž v Číně, ještě více než Seznam v Česku, stále převahu na trhu, což obě země v globálním měřítku staví do role podivínů. Nikde jinde (mimo Ruska) totiž Google zatím překonán nebyl. Podle jedné analýzy comScore je to způsobeno především jakýmsi návykem uživatelů, kteří zkrátka o tom, přes co budou vyhledávat, nepřemýšlí a podvědomě volí Google.

Právě z tohoto důvodu mají konkurenti velkou nevýhodu a do nepříjemné situace to staví i softwarovou společnost Microsoft. Ta totiž nedávno uzavřela strategické partnerství s Yahoo!, jehož hlavním cílem je právě útok na dominantní Google. Navíc představila svůj nový vyhledávač Bing, který by měl přilákat nové uživatele.

Částečně se to daří, Microsoft zaznamenal v červenci meziroční nárůst požadavků na vyhledávání o 41 procent (jeho podíl činí necelá tři procenta a to ho staví na čtvrtou příčku), Google však s 58procentním meziročním nárůstem vede a upevňuje svou pozici. Dvě procenta v případě Yahoo! jsou pak zcela zanedbatelná.

Rekordmanem je z tohoto pohledu ruský vyhledávač Yandex, který se může chlubit 94procentním nárůstem (zaznamenal 1,3 milionů požadavků), díky čemuž se dostal do první desítky nejpoužívanějších vyhledávačů. O něčem podobném si však zatím Microsoft může nechat jen zdát, Bing sice uživatele zaujal, ale zatím ne dostatečně výrazně. Boj na poli vyhledávání však rozhodně není u konce. Čísla z amerického trhu totiž ukazují, že masivní reklamní kampaň dokáže své. Bing tam využívá už téměř 10 procent uživatelů.

Zdroj: The Wall Street Journal

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. na mým aceru 6464 je spotřeba taky citelně menší.(tak 40minut k dobru při kancl. práci) Asi to umí líp zastavovat nepoužívanej hardware, jelikož když jsem v XP ve správci systému zakázal prakticky veškerej HW (hlavně řadiče USB, firewire…), tak to bralo stejně, jako ve windows 7.
    Takže ve W7 nemusím jako debil po každým připojení USB zařízení otvírat správce a povolovat řadiče.

    Well done Microsoft 😉

  2. Zdravím. Na notebooku HP compaq 615 jsem donedávna používal předinstalované Win Vista Home Basic. Baterka mi při běžném používání vydržela cirka 2:20 hodiny. Nyní jedu na Win7 Ultimate x86. Notebook znatelně ožil co se týče odezvy při používání stejných aplikací jako na Vistě. Výdrž baterky je však naprosto stejná. Zřejmě se v systému musí ještě něco nastavit. Nechal jsem nastavení spotřeby default co je nastaveno po čerstvé instalaci.
    Notebook používám na diagnostiku automobilů, přehrávání DiVx filmů a mp3 hudby.

    kuba