Google Views (Záběry) pokryjí místa, kam se ani Street View nedostane

0

Google dnes spustil novou službu Views (v češtině Záběry), která konečně zužitkuje tisíce 360° fotografií, které lidé nacvakali na mobilu. V Androidu 4.2 se totiž objevila funkce Photo Sphere, která umí fotku zachycující celé vaše okolí, vytvořit. Views teď veřejné fotografie zobrazují přehledně na mapě, čímž Google využije své uživatele, aby snímkovali za něj.

Google Views (Záběry)
Google Views (Záběry)

Fotky už navíc nemusíte pořizovat pouze s Androidem, ale nově můžete využít třeba i svou zrcadlovku nebo kompakt. Stačí 360° fotku poskládat v jiném softwaru a na Views pak nahrát přes tento dialog.

Na webu Views nechybí vybrané oblíbené fotografie ani vyhledávač míst. Na mapě se navíc můžete libovolně pohybovat, přibližovat a objevovat nové fotokoule „naslepo“. Jednotlivé 360° lze také vkládat na vlastní stránky. Třeba takto. (Vytvořeno osobně letos na jaře ještě se starou aplikací Photo Sphere a za špatného počasí.)


Zvětšit mapu

Google rozhodně není první, který podobnou službu nabízí. Focení 360° snímků na mobilu už před lety hodně zjednodušil Microsoft se svým Photosynthem. Největší sbírku 360° fotek pak najdete na webu 360cities.net, jenž má dokonce české kořeny.

Ohodnoťte tento článek!