Google vydal novou aplikaci. Do cloudu vám může zálohovat celý počítač

5
Google Backup and Sync

Aplikace Backup and Sync (Zálohování a synchronizace) nakonec vyšla až s dvoutýdenním zpožděním oproti původnímu plánu. Přináší ale to, co Google sliboval. Nahradí původní klientský program pro Google Disk i uploader pro Google Fotky. Zálohování a synchronizace umí do googlovského cloudu poslat obsah libovolné složky, nejen jedné přednastavené jako u původního Disku. Novou aplikaci si můžete stáhnout odsud, dispozici je pro Windows a macOS.

Po instalaci se budete muset přihlásit k účtu. Pak vyberete složky, které se budou zálohovat. U fotek i videí můžete využít neomezenou kapacitu Google Disku, dojde však k rekompresi souborů, a tedy i degradaci kvality. Ve výchozím nastavení je však zvolena záloha původní kvality. V nastavení aplikaci si také můžete zvolit maximální rychlosti stahování i nahrávání, aby synchronizace zbytečně nebrzdila jiné datové přenosy.

Google vydal novou aplikaci. Do cloudu vám může zálohovat celý počítač
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

5 KOMENTÁŘE

  1. Na produkt Google to vypadá to celkem dobře, i z hlediska funkčnosti. Měl jsem původní program Google Disk a při instalaci tohoto se automaticky převzalo nastavení (nemusel jsem přihlašovat) a Google Disk se odinstaloval.
    Ale Google disk jako takový existuje jako pojem stále – úložiště. Alespoň se vyčistí to, že se jeden pojem Google Disk používal pro dvě věci (úložiště i aplikace).
    Akorát mám pořád docela chaos mezi vztahem Forky Google a Disk Google. Četl jsem 2x nápovědu, jak je pro provazbené, ale extra jsem to nepobral, i ve vztahu k uploadu z telefonu atd. 🙂

  2. Jako pěkný, ale proč bych dal přístup ke všem souborům googlu? Kdyby se to šifrovalo ještě u mě v PC, tak dejme tomu, ale tohle je šílenost. Kdyby byl nějaký program, který by to uměl šifrovaně, tak bych alespoň využil neomezený prostor.