Google vydal plugin pro MS Office. Díky němu lze přistupovat k souborům v Google Disku

0

Microsoft se začal kamarádit s Dropboxem, díky čemuž je možné pracovat s dokumenty v cizím cloudu, než je redmondský OneDrive. A Google si nenechá ujet vlak, vydal plugin Drive for Office, se kterým lze otevírat a také ukládat soubory na Google Drive (Disk Google). Plugin zatím funguje jen ve Windows, nikoliv OS X.

Prakticky ale nejde o žádnou novinku. Pokud máte nainstalovaný Google Drive pro Windows, na počítači se objeví jako nový lokální adresář, do kterého můžete ukládat a zároveň z něj číst. Plugin nic jiného nedělá.

 

Nedokáže otevřít nativní soubory vytvořené v online kanceláři Googlu. Když jsem je chtěl otevřít přes nový dialog, Word zůstal prázdný a otevřel se editor v prohlížeči. Otevřít bylo možné jen soubory MS Office (.doc, .docx apod.). A jen do těchto formátů umí plugin dokumenty ukládat.

V praxi to znamená, že kdybyste chtěli dokument vytvořený ve Wordu, Excelu nebo PowerPointu následně upravit na webu v Google Disku, soubor se nejdříve převede do nativního formátu Googlu. Tudíž pak už jej zase znovu neotevřete ve Wordu. Navíc plugin neřeší kooperativní úpravy, možností sdílení dokumentů s kolegy apod.

Vlastně vůbec nevím, proč jej v tuto chvíli používat…

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!