PlayStation a Xbox prý dostanou novou konkurenci. Od Googlu

1
Herní ovladač
Ilustrační foto (zdroj: quakeboy / Pixabay)

Hegemonii tradičních výrobců konzolí se údajně pokusí narušit nováček. Zdroje magazínu Kotaku tvrdí, o čem se spekulovalo už v únoru – Google se chystá vstoupit na herní trh. Jeho tajný projekt Yeti má stát na třech pilířích. Firma chystá vlastní hardware, službu pro streamování jako GeForce Now nebo PlayStation Now a chce také masivně investovat do vývoje her, a to buď nabíráním vývojářů, nebo akvizicí již fungujících studií.

Detaily zatím neznáme, ale na letošních herních konferencích GDC a E3 prý Google sondoval a jednal se studii a vydavateli. Není zřejmé, jestli šlo o dohody k potenciálnímu odkoupení firem, nebo jen příslib vývoje titulů pro novou platformu.

O ní nevíme vůbec nic. Smysl by dávalo, pokud by byla postavená na Androidu a mobilním hardwaru. Google by již měl k dispozici tisíce kvalitních titulů, které lze hrát na dotykovém displeji i gamepadu. Yeti by mohl být podobným hybridem jako Nintendo Switch. Ambice Googlu ale mají sahat mnohem výš. Díky streamování a faktickém spuštění her na vzdálených serverech může firma nabídnout obrovské tituly známé z PS, Xboxu nebo PC, aniž by k tomu hráči potřebovali výkonný hardware jako u konkurence.

První herní krůčky Googlu

Google se už v minulosti o hry několikrát zajímal. Vyrobil stolní přehrávač Nexus Player, ke kterému šlo připojit gamepad a hrát tituly pro Android. Rozjel také službu YouTube Gaming sloužící letsplayerům jako alternativa pro populárnější Twitch, který se Google neúspěšně pokoušel koupit. Provozuje též službu Play Games, obdobu Xbox Live a PSN.

Na streamování her už mimochodem pracuje také Microsoft. Šéf Ubisoftu Yves Guillemot letos na E3 předpověděl, že streamování patří budoucnost a budoucnu už současný formát konzolí přestane existovat.

PlayStation a Xbox prý dostanou novou konkurenci. Od Googlu
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.86%) 21 hlasů

1 komentář