Google zabíjí další služby: Health a PowerMeter

0

Možná Google předběhl svou dobu, možná zůstal nepochopen, možná to byly opravdu zbytečné aplikace. Obě služby svou krátkou historii brzy ukončí.

Google Health je online zdravotní karta, kde můžete spravovat záznamy o své osobě: stav, pojištění, výsledky testů, prodělané operace, léky a další problémy. Firma službu spustila před třemi lety, 1. ledna 2012 ji ale ukončí s tím, že data půjdou exportovat do 1. ledna 2013. Lidi tuto funkci zřejmě ani neznali, u nás ani nebyla počeštěna. Přitom vedení zdravotních informací online je určitě budoucnost.

Už dnes se o to pojišťovny pokoušejí, ale možná nebyl dobrý nápad tyto informace svěřit soukromé firmě kdesi v Americe (už tak o nás ví Google snad všechno). Ale idea je správná: ať už jste kdekoliv, lékař může zjistit vše i bez toho, aniž by si obstaral tištěné karty, nebo se ze zahraničí neuměl připojit k tuzemské databázi.

Google Health Google PowerMeter

Google PowerMeter je zase správce energetické spotřeby v domácnosti. Umí také radit, kde ušetřit, zjistit, co nejvíce „žere“, apod. Firma se v poslední době hodně angažuje v zelené energii, ale PowerMeter nezaujal. Služba končí 16. září 2011.

Zdroj: Google

Google zabíjí další služby: Health a PowerMeter

Ohodnoťte tento článek!