Google začal pronajímat laptopy řady Chromebook a desktopy série ChromeBox

0

Plány společnosti Google s jejím Chrome OS jsou podle všech posledních náznaků a kroků docela jasné: firma jej chce protlačit do rukou co nejvíce uživatel. Během letošního roku již systém Google updatoval a dal mu více „windows“ podobu, doufajíc, že tyto změny přitáhnout další duše. To sice může platformě pomoci, ale neznamená to jistě, že Google přestal hledat i další cestičky k lidem…

Firma Google právě oznámila dvě nové služby týkající se přímo Google Chrome OS: Google Chromebook a ChromeBox nájemní program. Poskytovat hardware v rámci pronájmu se může zdát divné, ale celé by se to mohlo ukázat velmi promyšleným tahem. Ačkoliv je cena vyšší, nežli by byla při zakoupení celého zařízení rovnou, je jasné, že se Google snaží oslovit firmy, jenž často potřebují služby nějakého specialisty pouze jistý krátký čas (politické kampaně, sezónní programování, …).

Google Chromebook

Nový program umožňuje uživatelům pronajmout si Google Chromebook při 30 USD měsíčně až na rok. Po roce cena spadne na 25 USD měsíčně, další rok na 20 USD měsíčně. Co se týče ChromeBoxů, tak ty začínají pro změnu na 25 USD měsíčně, drží se zde dvě léta a pak spadnou na 20 USD měsíčně.

Zdroj: Android Authority

Ohodnoťte tento článek!