Google začne už v dubnu učit, jak si poskládat vlastní smartphone Ara

0

Smartphone je plátno, na které sami namalujete, jak by měl ideálně vypadat. S tímto heslem Motorola oznámila projekt modulárního mobilu Ara. Výzkumné oddělení, které se projektem zabývá, zůstane Googlu i po převzetí Motoroly Lenovem. A Google teď o projektu Ara znovu promluvil.

Během 15. a 16. dubna uspořádá v kalifornském Muzeu historických počítačů vývojářskou konferenci, kde ukáže, jakým směrem se bude ubírat. Akce bude také streamovaná živě, takže se jí může zúčastnit kdokoliv od Aše po Jablunkov, od Šluknova až po Vyšší Brod. Tedy i vy. Bude to první ze tří konferencí o Aře, které chce Google letos uspořádat.

 

Vítá na ně všechny výrobce hotových zařízení i jednotlivých komponent, které by se mohly k Aře připojit. Nalákat chce také vývojáře, pro něž připraví soutěže, jež by je motivovaly se novou platformou zabývat. Zúčastnit se ale mohou i ostatní, které open source mobil zajímá. Google v dubnu uvede první alfaverzi tzv. Ara Module Developer’s Kit (MDK). Jde o soubor specifikací a příkladů, podle nichž mohou výrobci tvořit nové komponenty.

To vše naznačuje, že komerční nasazení Ary je ještě hodně daleko, rozhodně ne letos.

 

 

Zdroj: Google, Project Ara

Ohodnoťte tento článek!