Google žaluje Microsoft a Nokii kvůli patentovému trollovi

0

Google včera obvinil firmy Microsoft a Nokia ze spiknutí s cílem použít své patenty proti konkurentům na trhu se smartphony. Google podal oficiální stížnost Evropské komisi.

Žalující strana v žalobě uvádí, že společnosti prodaly 1200 patentů skupině s názvem MOSAID, která je označována za „patentového trolla“, neboť přežívá ze skupování patentů a licencí třetích stran.

Nokia a Microsoft se tajně domluvily na zvýšení nákladů mobilních zařízení pro spotřebitele vytvořením patentového trolla. Měly by nést odpovědnost a doufáme, že naše stížnost podnítí ostatní, aby se těmito praktikami zabývali,“ řekl mluvčí internetové jedničky ve svém prohlášení.

 

Firma Microsoft ve své odpovědi zaútočila. Obvinila Google ze zneužívání vlastních patentů a obrátila řeč na nekalou hospodářskou soutěž. „Google ovládá více než 95 % mobilního vyhledávání a reklamy. Z jejich strany to vypadá jako zoufalá taktika,“ uvedl Microsoft na svou obranu.

Nokia se k věci zatím nevyjádřila.

Zdroj: Reuters

Google žaluje Microsoft a Nokii kvůli patentovému trollovi

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. STEAM to tak nedela to si urcuji vydavatele kdyz se podivate treba novinka max payne 3 us cena 59,99 dolaru, eu 49,99 eur situace se uz lepsi rekl bych ze je to tak 50:50

    takze je lepsi si neco zjistot nez to napisete do clanku

  2. Je to drahé a nefér voči tým, čo si kúpia PC s Windows 7 Pro, že si budú musieť priplatiť za Upgrade (upgrade z Pro/Ultimate by mali dať cenovo výhodnejší/zadarmo). A taktiež si nemyslím, že človek s predinštalovaným Home, nájde v Pro verzii niečo využiteľné.

    Ale môže to byť zaujímavé pre tých, čo majú ďalšie PC s Windows XP, tí by mohli lacno upgradovať:

    Zatímco nabídka bude omezena pouze na oprávněné zákazníky, kteří si zakoupí kvalifikovaný počítač, samotný upgrade lze nainstalovat do jakéhokoli kompatibilního počítače založeného na systému Windows s kvalifikujícím operačním systémem.