Google+ zásadně změní design. Facebook byl znovu inspirací

0

Síť už prý nasbírala 170 milionů uživatelů (zřejmě jen registrovaných účtů, nikoliv aktivních), což už je podle Googlu dost na to, aby mohl zase většinu z nich naštvat úplnou změnou ovládání i grafiky. Na videu vypadají novinky slibně, do ostrého provozu se mají dostat v následujících dnech.

Nový pás funkcí

Vrchní lišta s odkazy na fotogalerii, profil, hry atd. se přesune do levého sloupce. Ikony jsou dynamické, lze jim měnit pořadí a po najetí myší zobrazí menu s dalšími akcemi. Funkce lze také schovávat. Google je označuje jako aplikace, je tedy možné, že časem přibydou i úplně nové možnosti. Prý přijdou ještě dvě revoluční, ale zatím se musíme nechat překvapit. V diskuzi se klidně vyjádřete, co si od slibu Googlu říkáte.

Větší prostor pro chat a lepší fotky i videa

Chat se přesunul do pravého sloupce úplně nahoru, na viditelnějším místě jsou i Setkání/Hangouts, podle Googlu klíčová funkce pro střetávání lidí. Fotky a videa ve streamu jsou větší (širší), doteď to byly spíš menší náhledy. Dost prostoru ale zaberou viditelné trendy a doporučované účty. Google jako by uživatele nutil, aby sledovali více lidí a témat. Kámen na kameni nezůstal ani v komentářích a seznamech lidí, kteří daný příspěvek sdíleli dále nebo označkovali tlačítkem +1.

Google+ Google+ Google+ Google+

Hangouts/Setkání v novém

Hangout mají v levém pásu karet vlastní záložku. Po klepnutí se objeví seznam právě probíhajících setkání z vašeho okolí, ke kterým se můžete připojit. Případně můžete založit vlastní nové. Na viditelném místě jsou i online přenos různých celebrit, které můžete pouze sledovat, ale nikoliv se do konverzace se zvukem a obrazem zapojit. Vlastní streamovaný přenos ale zdá se stále nemůže vytvořit kdokoliv.

Google+ Google+ Google+ Google+

Komentář

Alespoň dle screenshotů to vypadá, že Google výrazně potlačil prostor pro samotné příspěvky a kolem nich postavil několik sloupců plných funkcí, kterou svou grafikou přebíjejí důležitý obsah. Při maximalizovaném okně pak vzniká obrovská díra mezi stream příspěvků a chatem.

Oživeno 16:36 – Google už nový design rozšířil i na naše účty. Potvrzují se slova z předchozího odstavce. Na samotný text nezůstalo moc prostoru, naopak příliš vidět je pruh napravo, kde sídlí doporučované účty a trendy. Je to zřejmě místo, kde bude Google časem prodávat reklamu. V české verzi je pravé sloupec téměř prázdný, takže při čtení příspěvků neruší informační šum, ale stránka zase vypadá chudě.

Další postřehy:

  • Při menších šířkách okna je chat jako další vrstvou na stránce, při větších šířkách se dostane vce prostoru a zabere celou výšku. Zde Google jasně kopíruje Facebook. Chat lze i nadále schovat, případně úplně vypnout.
  • V profilech jsou větší fotografie/avatary a hlavně nová podkladová fotografie ve stylu Facebook Timeline (viz druhý screenshot níže).
  • Levý pás funkcí není tak interaktivní, jak jsme si původně mylsli. Pouze u fotografií vyskočí menu s odkazy na alba nebo vložení nové fotografie. U stránek/pages pak seznam… stránek.
  • Galerie Picasy vložené do článku vypadají moc hezky. Větší úvodní fotka tomu pomáhá, náhledy ostatních vyskočí, když na ně najedete myší. Překopán byl i náhled videa z YouTube.
  • Zmizela funkce přehrávání hudby z YouTube.
  • Logo Google+ už je znovu aktivní a po klepnutí vás přesměruje na hlavní stránku.

Fotogalerie se screenshoty nového Google+

Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign Google+ redesign 

Vy už nový Google+ máte?

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!