Google zavádí předělanou novou kartu. Má vyhledávací pole a doodly

0

Google v blízké době vylepší novou kartu ve svém prohlížeči. Změn bude několik, nikoli pouze jedna, jak byste ze zvyku čekali. Tentokrát se prostředí změní výrazně. Pro rychlejší vyhledávání se na stránku přestěhuje vyhledávací pole. Psaní do adresního řádku zřejmě není to pravé ořechové, ehm. Nad políčkem bude dokonce zářit firemní logo, jež se v některé dny promění. Ano, i oblíbené doodly si v prohlížeči najdou místo.

Tip: Chrome je tu s námi již pět let. Google navždy změnil prohlížeče

Jak nové moderní aplikace ve spouštěči odlišíte od těch starších, které v podstatě sloužily pouze jako odkaz na web? Odkazy nyní mají v ikona malou šipku. Seznam dříve instalovaných odkazů naleznete ve zmíněné nové nabídce na liště se záložkami.

Nová karta bude zcela vážně velice připomínat domovskou stránku vyhledávače. Nebude chybět ani mikrofon pro hlasové hledání. Níže budou dostupné nejoblíbenější stránky, jak jste na ně zvyklí. Aby byla iluze domovské stránky kompletní, bude se v rohu objevovat povědomé tlačítko pro sdílení obsahu nebo hlavní nabídka, která vás zavede do dalších webových aplikací od Googlu.

Podobně vypadající ikona se bude nacházet na začátku lišty se záložkami. Jen bude barevnější. Naproti tomu hlavní nabídka bude vybavena funkcí pro obnovení naposledy zavřených karet. Tu přitom aktuálně najdete ve spodní části okna. Ale pozor, ikonu s devíti tečkami nezaměňte se spouštěčem.

Ta v nové kartě zřejmě odkazuje jen na vybrané služby od Googlu a nabídku nelze upravit. Nejedná se proto o dalšího zástupce pro otevření spouštěče aplikací. Prohlížeč vám každopádně dovolí provozovat nový typ aplikací, které běží offline atp. Spouštěč pro změnu naleznete v některých případech na hlavním panelu.

 

Někoho bude pravděpodobně zajímat, jak získat zpátky starou podobu nové karty. Zadejte do adresního řádku chrome://flags/#enable-instant-extended-api a zvýrazněnou předvolbu deaktivujte. Nová karta používá otevřené API, čili kdokoli si může vyrobit novou kartu podle svého gusta.

Novinky si dosud mohli vyzkoušet uživatelé, kteří testují Chrome beta či dev. Postupně se s nimi nicméně seznámí všichni. Google je bude uvolňovat postupně, takže se ve vašem Chromu mohou objevit kdykoli. Co na ty převratné změny dosavadního režimu říkáte?

Novinky ve Chromu v průvodci
Novinky ve Chromu v průvodci | Foto: Google Operating System

Zdroj: Chromium Blog via +Google Chrome
Google Operating System

Ohodnoťte tento článek!