Google zvýšil příjmy i zisk, ale čekalo se více

0

Google zveřejnil finanční výsledky za druhý kvartál 2010. Příjmy i zisk se zvýšily o 24 %, přesto analatici očekávali vyšší čísla. To také způsobilo nejistotu investorů a pokles ceny akcií o čtyři procenta. Ty jsou však stále jako na houpačce. Včera na konci dne měly hodnota 494,02 dolaru.

Největší internetová firma za druhé čtvrtletí dosáhla zisku 6,82 miliardy amerických dolarů, z toho čistý zisk 1,84 miliardy. Loňská čísla ve stejném období byla téměř o čtvrtinu nižší – 5,52 miliard, resp. 1,48 miliard. Slabší výdělky zřejmě poznamenala evropská krize a hlavně velké investice Googlu. Během dubna a konce června koupili devět společností, a přibylo asi 1200 zaměstnanců. Těch už firma z Mountain View má více než 21 800.

Pokud z příjmů odečteme TAC (traffic acquisition cost, výdělky rozdělované mezi partnery) ve výši 1,73 miliardy, čistý příjem 5,09 miliardy je asi o 10 milionů dolarů méně než předpokládali analytici agentury Reuters. Stejně tak čistý výnosy z akcií 6,45 dolaru jsou nižší než předpokládaných 6,52.

Akcie Googlu, zdroj: Yahoo Finance

Kompletní finanční výsledky naleznete na stránce Googlu.

Zdroj: Google, Yahoo Finance

Google zvýšil příjmy i zisk, ale čekalo se více
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ja by som to vyvojarom Sony vobec nezazlieval. V dobe, ked PS3 prisla na trh bol jej graficky vykon viac ako dostatocny. Ako problem vsak vidim to, ze projektovana zivotnost tychto zariadeni je prilis vysoka a ani pri najlepsej voli nemozu drzat krok s vyvojom v oblasti HW. Videl by som vychodisko v lacnejsich (myslim VYROBNE lacnejsich – to nema s cenou pre zakaznika nic spolocne!) konzolach ktore by sa vyrobcovi oplatilo obmienat castejsie novymi modelmi. Teda nieco ako Wii.