Tenhle notebook se vejde do větší kapsy, má přitom výkon jako MacBook

0
GPD Pocket 2
GPD Pocket 2

Hongkongská společnost GPD vyrábí notebooky, které u zavedených velkých výrobců nenajdete. V lednu jsme od ní viděli kapesní „herní konzoli“ s Windows 10, před rokem plnohodnotný notebook se sedmipalcovým displejem. Na něj teď GPD navazuje novým modelem. Jmenuje se Pocket 2 a oproti první generaci je tenčí a více než dvakrát výkonnější.

Novinka používá dotykový 7″ IPS panel s rozlišením 1920 × 1200 px uložený v hliníkovém těle o rozměrech 181 × 113 × 8–14 mm a hmotnosti 465 gramů. Dovnitř se vešla klávesnice s šesti řádky tlačítek a horním dotykovým panelem, na kterém je regulace zvuku, jasu nebo třeba virtuální levé a pravé tlačítko myši plus maličký touchpadík v pravém horním rohu.

Předchozí generace obsahovala atomový procesor, tentokrát výrobce sáhl po vyšší třídě. Uvnitř běží úsporný Core m3-7y30 z rodiny Kaby Lake. Má dvě jádra o taktu 1 GHz (2,6 GHz v Turbu) a nabízí HT. Podobný procesor nabízí i MacBook nebo základní Surface Pro.

Ve srovnání s předchůdcem má třikrát takový jednovláknový výkon, ve vícevláknových operacích bude dvakrát rychlejší. Dvojnásobný výkon slibují i grafika i úložiště. Pocket 2 bude k dostání s 4/8 GB RAM a 128 GB flash paměti. Chlazení je aktivní, dá se prý ztišit tlačítkem, pravděpodobně se ale přístroj následně podtaktuje.

Notebook disponuje 3,5mm jackem, dvěma USB-A a jedním USB-C, nechybí mu ani čtečka microSD karet. Podporuje Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.1. Přes USB-C se Pocket 2 také nabíjí, na polovinu kapacity 6800mAh akumulátoru se dostane za půl hodiny. Celková výdrž má být až 8 hodin. Céčkový konektor slouží i pro volitelný replikátor portů, díky kterému bude možné zařízení připojit k monitoru, Ethernetu a rozšířit počet USB. Systémem je Windows 10 Home.

GPD už tradičně prodává přes crowdfundingový portál Indiegogo. Nejrychlejší zájemci mohou mít 4/128GB verzi za 529 dolarů a 8/128GB za 599 dolarů. Pak cena stoupne o 30 %.

Tenhle notebook se vejde do větší kapsy, má přitom výkon jako MacBook
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.68%) 19 hlasů