GPD chystá další herní mininotebook. Má osm palců a integrovaný gamepad

0

Hongkongská společnost GPD již roky vyrábí prťavé notebooky, mezi nimi dokonce i herní modely. Aktuálně připravuje kompaktní konzoli nazvanou GPD Win Max. Ve víku je integrován osmipalcový displej s rozlišením 1280 × 800 px, zbytek výbavy ale rozhodně osekaný není.

Procesorem je Intel Core i5-1035G7 z 10nm rodiny Ice Lake, který má čtyři jádra, osm vláken a takty od 1,2 až do 3,7 GHz (Turbo). Integrovaná grafika Iris Plus 940 sestává z 64 jednotek, což je momentálně to nej v nabídce Intelu. Win Max má k dispozici 16 GB RAM (LPDDR4 3733 MHz) a rychlé 512GB SSD (M.2 22800, PCIe 3.0 x4).

Půdorys těla je vzhledem k displeji malý, jen 205 × 140 mm, proto se muselo přidat na posledním rozměru. Tloušťka činí necelých 25 mm, což už dnes v noteboocích moc nevídáme. Díky tomu se ale do zařízení vešly 57Wh akumulátor a opravdu velké množství konektorů. K dispozici jsou po jednom Thunderboltu 3, USB-C 3.1 Gen2, HDMI 2.0b a RJ-45. Kromě nich jsou po stranách ještě dva klasické USB-A 3.1 Gen1 a čtečka microSD karet. Notebook si dále rozumí s Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.

TIP: Switch s Windows 10. Alienware ukázal netradiční herní počítač UFO

Klávesnice typu chicklet je podsvícená a vzhledem k rozměrům také hodně kompromisní, neboť řada tlačítek chybí. Ctrl+Alt+Del ale pořád zvládne. Nad klávesnicí se nachází i maličký touchpad a vedle nějak pak „kousky gamepadu“. Nechybí směrový kříž, čtyři akční klávesy, dvě analogové páčky ani další xboxová tlačítka. Zezadu jsou v rozích dokonce i dva triggery L2/R2 a tlačítka L1/R1. Je ovšem otázkou, jak pohodlné bude hrát s osmisetgramovým zařízením v ruce…

Přesnou cenu ani dostupnost společnost GPD zatím neprozradila. Win Max ovšem pravděpodobně opět nejdříve zamíří na crowdfundingové sítě jako předchůdce GPD Win 2.

Zdroj: GPD via Hexus

GPD chystá další herní mininotebook. Má osm palců a integrovaný gamepad
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů