GPS hodinky od TomTom sledují váš tep bez hrudního pásu

0

Novinka společnosti TomTom v podobě GPS hodinek Runner Cardio, určených převážně pro sportovce, přichází se zajímavou inovací. Pro sledování a měření srdečního tepu již nebudete muset nosit nepohodlný hrudní pás. Optický senzor snímá tep pomocí vysoce svítivých diod, jež prosvítají skrze pokožku a sledují v reálném čase průtok krve.

TomTom Runner Cardio

Moderně a hlavně sportovně laděné hodinky zobrazují svému majiteli kromě tepu i další užitečné informace týkající se jeho sportovní aktivity. Nechybí údaje o aktuálním a průměrném tempu, délce jednotlivých pauz, celkové uběhnuté vzdálenosti a mnohé další, na které jsme z podobných přístrojů zvyklí.

Pro všechny méně zkušené sportovce, kteří se zcela neorientují ve správných hodnotách tepové frekvence a neví, jaké pásmo je vhodné si pro daný tip tréninku hlídat, jsou zde i přednastavené programy. Pětice vytvořených sportovních „map“ myslí na Sprint (intervalový trénink), Speed (trénink rychlosti a fitness), Endure (posílení kapacity plic a srdce), Fat-Burn (optimální spálení tuků) a samozřejmě i režim Easy (začátečníci a méně zdatní sportovci, kteří s běháním teprve začínají).

TomTom Runner Cardio

Odolné tělo zvládá ponoření až do hloubky 50 metrů a další hrubější zacházení – nejedná se tedy jen o hračku na běhání v parku. Všechny funkce se ovládají skrze jedno tlačítko a díky integrovanému krokoměru je možné monitorovat vaší aktivitu i při běhání ve fitcentru na běžeckém pásu. Právě tato funkce dělá z TomTom Runner Cardio opravdu komplexního pomocníka, neboť jej můžete využívat opravdu při každém tréninku nehledě na to, zda jste venku či uvnitř.

 

Pokud využíváte po tréninku i další pokročilé nástroje k monitorování vašich aktivit, můžete data z GPS a dalších senzorů synchronizovat. Nabízí se služby jako TomTom MySport, RunKeeper, TrainingPeaky MapMyFitness a další.

TomTom Runner Cardio

Každá podobná novinka ale něco stojí a zde si budete muset sáhnout opravdu trochu hlouběji do kapsy. Doporučená cena pro TomTom Runner Cardio je stanovena na 8300 Kč a verze s komplexnějším systémem určeným pro více aktivit v podobě Multi-Sport Cardio pak 9200 Kč. Dostupnost na českém trhu není zatím známa.

Zdroj: Cnet

Ohodnoťte tento článek!