Grafická karta Sapphire HD 5770 FleX otestována

0

Server Overclockers Club přinesl recenzi zajímavé grafické karty Sapphire Radeon HD 5770 FleX. Ta je sice nějakou dobu na trhu, ale stojí za to ji připomenout pro ty, kteří o ní dosud neslyšeli. Vychází z referenčního modelu, nemá tedy změněné frekvence: 850 MHz jádro s 800 stream procesory, 4,8 GHz paměti (1 GB GDDR5).

Grafická karta Sapphire Radeon HD 5770 FleX

Má ale jiný chladič (pasiv se dvěma 8mm heatpipe a nízký 80mm ventilátor), teplota jádra v zátěži s ním dosáhla rovných 70 °C. Z hlediska výkonu se tak nic nového nekoná, přetaktování jádra se pak zastavilo lehce pod 1 GHz a pamětí pod 5,5 GHz.

Grafická karta Sapphire Radeon HD 5770 FleX

Podstatně zajímavější to ale je na straně grafických výstupů. Juniper (RV840) nabízí pět výstupních linek, které bývají většinou rozvedeny do dvou DVI, jednoho HDMI a jednoho DisplayPortu (DP), dohromady umožňujících Eyefinity se třemi monitory (jeden musí být zapojen na DP). Sapphire změnil zapojení tak, že jeden z DVI má pouze jedinou linku, další vede do HDMI, dvě do DP a dvě do druhého DVI. V případě využití všech výstupů běží všechny jen s jedinou aktivní linkou.

Ta zvládá rozlišení pouze 1920 × 1200 bodů, nicméně vyšší rozlišení mají (kromě CRT s analogovým připojením) jen LCD panely s úhlopříčkou 27″ a více. Těžko někdo má více jak dva tak velké panely (na DL-DVI a DP jsou ale podporovány právě dva monitory s rozlišením až 2560 × 1600), uživatelé s více monitory mají obvykle spíše menší, s úhlopříčkou kolem 20″. Pro více menších displejů je karta (v ČR dostupná za cenu kolem 4500 Kč) ideální.

Grafická karta Sapphire Radeon HD 5770 FleX

Ohodnoťte tento článek!