Grafické karty AMD generace Arctic Islands 2x lepší výkon/watt než Fiji

0

Zvěsti ohledně příští generace grafických karet od společnosti AMD se pomalu šíří kuloáry internetu. Již víme, že s největší pravděpodobností se budou nová jádra jmenovat Greenland, Ellesmere a Baffin a budou nejspíš vyráběny FinFET výrobním procesem, avšak není dosud jasné, jestli půjde o 14nm proces od Global Foundries (Samsung) nebo 16nm proces od TSMC. Dále je poměrně věrohodnou informací použití pamětí HBM druhé generace, které by měly nabídnout propustnost 1024 GB/s.

fiji gpu

Poslední informace, které byly zmíněny v průběhu konferenčního hovoru týkajícího se finanční situace AMD, pocházejí přímo od Lisy Su, výkonné ředitelky AMD.

AMD si klade za cíl dodat grafické akcelerátory z rodiny Arctic Islands v roce 2016, což je informace, kterou snad všichni pokládají za samozřejmou. Zajímavější však je tvrzení, že příští generace grafických jader z této rodiny bude mít dvakrát vyšší poměr výkon/watt. Toho by mělo být dosaženo především pokročilejším výrobním procesem a optimalizací architektury.

Psali jsme o Arctic Islands:

Zvěsti hovoří také o tom, že by největší čipy měly mít okolo 18 miliard tranzistorů, což je podstatný nárůst oproti 8,9 miliardám tranzistorů v dnešních jádrech Fiji.

Zdroj: KitGuru

Ohodnoťte tento článek!