Grafický editor Paint.NET dostane češtinu

0

Možná jste už slyšeli o bitmapovém editoru Paint.NET (viz naše minirecenze). Vznikl před sedmi lety, když si zaměstnanec Microsoftu, Rick Brewster, hrál s možnostmi .NET Frameworku a chtěl vytvořit o něco schopnější Malování. Paint.NET se nyní nachází ve verzi 3.5.8 a už dávno funkčně už zastínil editor Microsoftu.

Malý 3,5MB prográmek je distribuován v 9 jazycích, podporuje vrstvy, klonovací štětec, má celou řadu efektů a také neomezenou historii úprav. Rovněž dokáže dobře škálovat na více jádrech procesoru. V příští verzi by mohl být bohatší o další jazykové mutace.

Autor si hrál s API Bing Translate a přeložil Paint.NET do dalších 24 jazyků včetně češtiny. Na každý jazyk stačilo pár vteřin, hotovo bylo za devět minut. Teď lokalizace kontrolují beta testeři a není vyloučeno, že se novéjazykové balíčky objeví v další verzi Paint.NET 3.5.9. Rick Brewster zmiňuje, že zvlášť velký zájem je o nizozemský a český překlad. Takže je mezi vámi asi hodně uživatelů, kteří jeho program mají rádi.

Zdroj: Paint.NET

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Přijde mi to jako až moc velké zvětšování prostoru webu. Jsem oldschool „záložkař“ a „ikonář“ a přesto vidím vše, co potřebuji. Ti, co chtějí vidět co nejvíce, používají F11, ne?

  2. Dříve jsem používal FF, teď nedám dopustit na Operu. Už 2x jsem si stáhl chrome, že mu dám šanvi, když ho tak všichni opěvují, jak je skvělý. úžasný a bůh ví co ještě.. Za 2 minuty šel z HDD. čeho je moc, toho je příliš, podle mého názoru tu minimalizaci přehnali, to, co mám ve FF nebo Opeře hned po ruce, tačí jediný klik, v chromu to musím hledat někde ve skrytých nastaveních a nevím kaj dál (půlku jsem stejně nenašel..) a teď k tomu přibude ještě skrývací adrsní řádek (Dokonale mi pije krev skrývací hlavní panel na školních PC.. ) Fuj tajbl, chrom na můj HDD už nepujde

  3. Kdyby bylo po mém tak by se mi líbilo:
    -šipka zpět a vpřed v poloprůhledném levém horním rohu tak jak vidíme plus tlačítko HOME
    – když kliknu na záložku v horní části tak by se neobjevil textbox pod záložkou ale rozšíří se záložka asi 3 původní délky a šlo by psát do záložky jako do textboxu
    – ovládání záložky (obnovit a uložit …) by bylo vpravo před křížken