Grooveshark má další problém. EMI s ním rozvázalo smlouvu

0

Poslední půlrok skáče Grooveshark z jedné kaluže do druhé. Stále hledá vhodný zdroj příjmů, ale především musí bojovat o holé přežití. Žalují jej totiž čtyři hlavní hudební vydavatelé: Warner, Sony, Universal a EMI. 

První tři kvůli údajného porušování copyrightu, poslední pak kvůli nesplnění závazků. EMI se s Groovesharkem hádají už od roku 2009. Nakonec se domluvili na placení licenčních poplatků. Jenže v lednu 2012 právníci EMI obrátili a řekli, že od Groovesharku ještě neviděli ani cent.

Grooveshark Grooveshark

Podle informací Cnetu teď EMI rozvázalo kontrakt a bude požadovat smazání veškerých nahrávek, které slavnému labelu patří. Grooveshark na to reaguje, že už vydavatelství zaplatili přes 2,6 milionu dolarů a stále hledají trvalý zdroj příjmů, aby mohli nadále podporovat umělce i držitele práv.

Dále se opakovaně brání, že spadají pod ochranu DMCA, a tedy neberou zodpovědnost za soubory nahrané uživateli, pouze je musí smazat, když jednotlivé skladby vlastník práv nahlásí. Je tedy otázkou, zdali může EMI požadovat smazání veškerého vlastního obsahu. O tom rozhodne soud.

Také se nabízí otázka, jestli EMI nemá jiné záměry. Vlastník vydavatelství – Vivendi – totiž loni EMI nabídl k prodeji. Značku si nakonec rozebraly Sony (vydavatelství) a Universal (nahrávací divizi). Obchod ale ještě nebyl dokončen. Grooveshark k tomu dodává, že se jedná o porušení antimonopolních zákonů.

Zdroj: Cnet

Ohodnoťte tento článek!