Grooveshark už v Německu skončil. Budou následovat další země?

0

Populární hudební služba má velké trable v USA, kde na ní mají pifku už všichni hlavní vydavatelé. Grooveshark dovoluje sdílet pirátskou hudbu a ještě na tom vydělává, přitom hudebním labelům neplatí. Ale služba tam stále funguje.

To Němci už mají Grooveshark zablokovaný. Majitelé této sítě se totiž nedohodli s tamním správcem autorských práv, organizací GEMA, takže museli zavřít krám. Prý požadovala vysokou cenu za licence, na což Grooveshark nepřistoupil.

Podle informací magazínu TorrentFreak tak od včerejška vidí tři miliony Němců, kteří Grooveshark navštěvovali, pouze toto hlášení.

Grooveshark

Grooveshark v něm sděluje, že jim uživatelé budou chybět a že doufají v časný návrat na Německý trh. Pokud s tím uživatelé něco chtějí dělat, mají napsat správci GEMA, ať sníží poplatky.

Proti GEMA vystupuje i Edgar Berger, výkonný ředitel Sony Music. Tato organizace prý ještě nestačila vstoupit do digitální éry a hlavně kvůli ní ještě Němci nemají přístup ke službám jako VEVO nebo Spotify. GEMA už v minulosti slavila úspěchy, když zablokovala řadu hudebních videí na YouTube.

Ohodnoťte tento článek!