GT200: návrat NVIO?

0

Vzpomínáte na GeForce 8800 s jádrem G80, která používala samostatný čip NVIO pro obrazové výstupy a komunikaci karet ve SLI, protože G80 byl příliš velký čip a bylo tedy šikovné od něj NVIO oddělit? Vypadá to, že se dočkáme comebacku této kuriozity. Na následujících obrázcích jsou trojrozměrné modely nových GeForce s jádrem GT200.


Klikněte pro zvětšení


Klikněte pro zvětšení

Stejně jako G80, i čip GT200 bude skryt pod heatspreaderem a můžeme se tedy pouze dohadovat o jeho velikosti – nicméně podle přítomnosti NVIO to asi bude pořádný bumbrlíček. G80 má 480 mm2, plocha GT200 by mohla skončit v podobně velkých číslech. Podle počtu paměťových čipů, který je roven 16, lze usuzovat, že GT200 bude prvním GPU od Nvidie, které bude používat 512bitovou sběrnici. Ta akcelerátoru zajistí dostatečnou paměťovou propustnost i při použití levnějších GDDR3 pamětí.

Dva konektory přídavného napájení, šestipinový a osmipinový, značí, že spotřeba karty v zátěži se může vyšplhat nad 200 wattů. Stejně jako GeForce 8800 GTX, i vyšší varianta GT200 má dva konektory pro SLI můstky. Na tomto (mirror) obrázku (je tak ošklivý, že ho ani nedávám na naše FTP) je zobrazena ještě druhá, slabší varianta, která má pouze jeden SLI konektor a jeden osmipinový konektor pro přídavné napájení.

Zdroj: xtremesystems.org

GT200: návrat NVIO?

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte