Ha-loo mobil: volání od 1 Kč a za příchozí hovor vám operátor zaplatí!

0

Společnost Ha-vel internet dnes konečně odhalila své mobilní služby. Jestli pro stávající virtuály platilo, že jejich nabídky byly prakticky stejné, Ha-loo mobil je jiný hned v několika oblastech.

Volání a SMS

Volání do vlastní sítě 1 Kč za min
Volání do ostatních sítí 2 Kč za min
Příchozí volání z ostatních sítí -0,05 Kč za min
SMS do vlastní sítě 1 Kč
SMS do cizích sítí 1,30 Kč
MMS 3,50 Kč

Ceník hovoří jasně, služba patří k nejlevnějším na trhu. A co víc, operátor vám dokonce zaplatí za příchozí hovor z cizí sítě. Není to zrovna moc. Pět haléřů za minutu hovoru znamená, že za 40 minut příchozího volání dostanete kredit, který bude stačit na minutu odchozího volání do cizí sítě.

Služba je ale propojena s vlastní VoIP sítí, takže pokud budete v dosahu Wi-Fi, můžete volat levněji, přičemž máte jeden kredit a jedno číslo. Volání ve vlastní síti Ha-vel a konkurenčních (Cesnet, Voipex, Netway nebo 802.wox) je zdarma, hovory na pevnou stojí 1 Kč ve špičce (7–19 hodin) nebo 0,50 Kč mimo špičku. Minutová sazba do vlastní mobilní sítě je 0,50 Kč a do ostatních sítí pak 1 Kč. I zde získáváte za příchozí hovory kredit. Ha-loo mobil má ve všech případech férové účtování 1+1, takže se účtuje opravdu každá sekunda.

A co nevýhody? Jak jsme na Cnews vyšťourali jako první, každý měsíc budete muset platit za vedení SIM karty. Poplatek ve výši 45 Kč se strhne z kreditu. Je to obdoba podobných poplatků u 99mobilu nebo GoMobilu. Pravděpodobně si to žádá společnost GTS Czech, jejíž služby všichni zmínění využívají. Z toho také plyne, že Ha-loo mobil běží v síti T-Mobilu.

Žádné skryté poplatky vás už jinak nečekají. Přenesení čísla je zdarma. Zaplatit si ale můžete 10 000 Kč za zlaté číslo. Zdarma si ale můžete zvolit nějaké „horší“ přímo na webu. Zaslání karty je zdarma při platbě předem, dobírka stojí 46 Kč. Kredit (min. 150 Kč) se dobíjí převodem, kartou, ePlatbou (eKonto), přes terminály Sazby nebo kiosky EuroPay. Kredit platí 6 měsíců. Po 12 neaktivních měsících vám operátor může odstavit účet.

Internet

Balíček FUP Cena
za MB 1 MB 1 Kč
50 MB (jednorázově) 50 MB 45 Kč
100 MB (jednorázově) 100 MB 85 Kč
200 MB (jednorázově) 200 MB 160 Kč
50 MB (opakovaně) 50 MB 40 Kč
100 MB (opakovaně) 100 MB 75 Kč
200 MB (opakovaně) 200 MB 140 Kč

U virtuálů jsme si už zvykli, že jejich datové balíčky neuspokojí náročné uživatele. Ha-loo mobil nabízí tři programy: 50, 100 a 200 MB. Jednorázově stojí více, při opakovaných platbách dostanete slevu. Pokud surfujete opravdu málo, může se někdy vyplatit základní tarif s 1 MB za 1 Kč.

Po vyčerpání dat nedojde ke zpomalení internetu. Operátor buď znovu zakoupí balíček, nebo vás převede na základní tarif s účtováním po megabajtech. Pozor na to!

Všechny ostatní informace o Ha-loo mobilu najdete na oficiálním webu.

Ohodnoťte tento článek!