Ha-vel bude dalším virtuálem. V květnu spustí ha-loo mobil

0

Od začátku března aktualizujeme článek, který představuje všechny virtuální operátory, kteří do Česka (možná) přijdou. Jedním z uchazečů je společnost ha-vel internet, která už dnes poskytuje VoIP telefonii. Od 1. května ale pravděpodobně spustí virtuální GSM služby v síti některého ze stávající operátorů. Vyplývá to z nových všeobecných podmínek, které ha-vel vystavil na webu.

Ha-vel bude dalším virtuálem

V dokumentu se píše o předplacené službě ha-loo mobil. Zatím sice neznáme ceny ani možné tarify, ale podmínky a dosud známá fakt nám určily konkrétnější hranice:

  • Ha-vel může od 19. 3. 2013 používat 10 000 mobilních čísel v rozsahu 778 800 000 až 778 809 999. Samozřejmě bude možné přejít k novému virtuálovi se svým stávajícím.
  • V podmínkách se nepíše, kterou síť bude ha-vel využívat, ale prý ji může libovolně měnit a uživatel s tím automaticky souhlasí. Číselný příděl nahoře i dole hraničí s rezervacemi Vodafonu, proto by nás nepřekvapilo, kdyby ha-loo mobil běžel právě na této síti.
  • Přestože jde o předplacenou službu, ha-vel si každý měsíc strhne z kreditu určitou částku za vedení SIM karty (cenu neznáme).
  • Po šesti měsících neaktivity může ha-vel váš účet zrušit a číslo „zabavit“.
  • Služba bude kromě mobilní sítě fungovat i na Wi-Fi. Konkrétní představu neznáme, možná se to týká jen VoIP části.
  • Ve službě ha-loo mobil nebude fungovat WAP, GSM banking ani SIM toolkit.
  • Počítá se i s roamingem.
  • Operátor nabídne balíček s neomezeným volání a SMS do všech sítí v ČR.

Aktualizováno (15:40)

Petr Borecký, ředitel prodeje a marketingu ve společnosti ha-vel internet, nám odpověděl na několik dotazů.

Ha-loo mobil bude těsně spojený se službou ha-loo pevná (současná VoIP telefonie). Uživatelé obou programů mají získat maximum výhod a nejlepší cenu za volání. Ha-loo mobil bude zatím pouze předplacenou službou (stejně jako ha-loo pevná). Ha-vel ale bude v příších měsících sledovat trh a možná zavede i paušály (ale asi jen v korporátním segmentu).

Poplatek za vedení SIM karty má být jen symbolický, přesnou částku nám však zástupce společnosti nesdělil. „Je zaveden proto, aby služby využívali opravdu zákazníci, kteří chtějí služby využívat k aktivnímu volání, nikoliv pouze pro pasivní příjem hovorů. Pro průměrného zákazníka, který využívá předplacené karty, bude poplatek opravdu symbolický, vzhledem k minutovým sazbám za volání.

Tarifikace hovorů bude férových 1+1 (tedy účtování po sekundách), lišit se má u mezinárodních hovorů. Podrobnosti o cenách, datu spuštění ani síť operátora, ve které bude ha-loo mobil fungovat, ale Petr Borecký zatím nemůže prozradit. Stejně tak mlčí v otázce datových tarifů. „Datové tarify jsou v celkovém objemu služeb velmi důležité, rozhodně je chystáme, ale jejich podobu zatím nemůžeme prezentovat.

Virtuálem možná bude i Smart Comp, provozovatel Netboxu

Budoucím virtuálem by mohla být i společnost Smart Comp, která provozuje metropolitní kabelové a optické sítě Netbox. Od ČTÚ už firma získala 20 000 čísel v rozsahu 730 410 000 až 730 429 999. „Momentálně sledujeme vývoj na trhu mobilních operátorů z povzdálí a v případě, že naši zákazníci projeví o podobné služby zájem, budeme se tím dále zabývat,“ sdělil Cnews.cz David Otoupalík, ředitel marketingu.

 

Za tip díky našemu čtenáři Markovi.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. … aneb jak vypálit rybník Microsoftu snadno a rychle. Skype má kliku, že je dostupný na každé myslitelné platfromě. A nechybí mu videochat ani zajímavé placené funkce. 🙂 Ještě existuje možnost, a sice že by byl Facebook se Skypem kompatibilní. Už teďka tam nějaké propojení existuje.