Hacknutý Kinect dokáže zachytit opravdový 3D obraz

0

Jen pár dnů po začátku prodeje pohybového ovládání Kinect se nadšenci předbíhají v tom, kdo připraví připraví nejlepší software pro počítače (jinak je omezen pouze pro konzoli Xbox 360). Několik skupin už pracuje na ovladačích pro různé systémy, Oliver Kreylos využil hack Hectora „AlexP“ Martina a ze senzorů dokázal poskládat opravdovou 3D scénu.

Základem je samozřejmě RGB kamera, ale infračerveným snímačem dodává obrazu hloubku a pomocí softwaru pak převedl celý prostor do třech rozměrů, ve kterých se pohybuje myší. Vypadá to opravdu neuvěřitelně, přestože spousta obrazových informací chybí. To dá rozum, protože RGB kamera stále vidí jen dva rozměry. Ale kdo ví, více synchronizovaných Kinectů by možná v reálném čase předvedlo větší show.

Snad to nakonec zlomí i Microsoft a Kinect opravdu dostane oficiální ovladače pro počítače. Ovládání slaví na Xboxu velký úspěch. Během 10 dnů bylo prodáno už milion kusů, proto se očekává, že do konce roku jejich počet vyšplhá až na pět milionů (viz Reuters).

Zdroj: Oliver Kreylos, CrunchGear

Ohodnoťte tento článek!