Half-Life 2: obraz jako film

0

FakeFactory je nádherná modifikace textur, která nyní i z Half-Life 2: Episode 2 udělá v podstatě novou hru. Ne, příběh se nezmění, noví bossové ani mapy nepřibudou, zato to stávající dostane díky prudce zlepšené grafice nový rozměr.

Source engine patří mezi ty nejlépe optimalizované, takže i na průměrných počítačích běhá krásně, má velkou výhodu v dobrých modelech postav a snadno zvládá i exteriéry. Pokud si chcete navíc dopřát i grafiku téměř na úrovni těch nejlepších PC her současnosti, zkuste si stáhnout a nainstalovat FakeFactory’s Cinematic Mod verze 6, které je na FileFront.com prezentován jako vánoční dárek.

 

Alyx vypadá díky FakeFactory mnohem realističtěji a až na ruce mnohem lépe. Všimněte si i mapy za ní

Šestá verze vám tedy vylepší i aktuální díl Half-Life 2: Episode 2. Kromě nádherných textur ve vysokém rozlišení si užijete také přepracované modely a nový soundtrack. Máte-li dost rychlou linku, můžete si skoro čtyřgigabajtový mod stáhnout z FileFront:

Stažení: část 1 (1 GB), část 2 (1 GB), část 3 (1 GB), část 4 (778 MB)

Zdroj: PC Games Hardware

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. I já můžu potvrdit, že jsem žádný nárust výkon nezaznamenal. Rychlost zapínání, vypínání, hibernace, uspávání počítače je možná o něco rychlejší, ale kdybych si o tom nepřečetl na webu, tak si to možná ani neuvědomím. Pořád si myslím, že stará dobrá XP jsou rychlejší.

  Instalace SP1 trvala opravdu dlouho (u mě asi 1,5 hodiny), odinstalace tak hodinu. Jedinou výraznou změnou po instalaci u mě byla nefunkčnost DVB-T karty od Leadteku. Po odinstalaci to zase běží, nedokážu si to vysvětlit. Čekal jsem od MS víc 🙁

 2. No ja si počkám až na oficiálnu verziu SP1. Osobne to vidim ako prechod z Win98 na XP – omaľované, lenivé, problem s programi. Chce to čas a možno z nich niečo bude. Čo mi najviac vadí je pomalosť pri inštalácii a kopírovaní a po instalacii to chce nevyhnutne upraviť nastavenie a vhľad.
  Zatiaľ ostávam pri XP a Linuxe. Časom budem asi nutený prejsť na Vistu 🙁

 3. Musím taky říct, že jsem zaznamenal zlepšení náběhu systému atd. Ale není to žádné terno. Dle mého názoru to bude spíš znát u novějších mašin, než u jednojádrových cpu s menší ramkou. Osobně mám AMD BE-2350 a 2GB RAM v dualu, disk SATA300 16MB cache. Jsem zatím spokojen s chodem visty. Převážně dělám na pc net, úprava fotek a střih videa. Ale na druhou stranu nevidím nějaký zásadní rozdíl oproti xp, samozřejmě mi je přijemnější nový vzhled a další možnosti. Jinak stažení a instalace SP1 trvalo asi 1-1,5h, klasika je při 95% stažení zásek na delší dobu..už jsem to i někde četl. I když mám net kolem cca 10Mbit, tedy download běžně 1-1,5MB/s tak to stejně trvalo, než se to stáhlo.

 4. chlapi, máte někdo zkušennost s 64-bit vistama? já je používám a jsem spokojený, jen kompatibilita s hardwarem mě štve, v 64-bit je to o moc horší (např, DBV-t, ale i obyčejný usb flash nejdou…)
  Existuje SP1 i na 64 -bit visty?

 5. Protože jsem pořizoval nový počítač koupil jsem i Win.vista ultimate. Celkové resumé po několika týdnech používání:
  vyhozené peníze. Pokud to není horší lepší určitě ne.Proto uvažujte zda není lepší 4000 použít jinak.